Šeško za dvě sezony v Lipsku odehrál 87 soutěžních zápasů a vstřelil 39 branek, v minulé sezoně byl nejlepším střelcem mužstva. Hráč s 41 reprezentačními starty a 16 góly předtím působil v Salzburgu, kde třikrát slavil rakouský titul. Za vyšší částku odešel ze saského klubu dosud jen chorvatský obránce Joško Gvardiol, za něhož v roce 2023 zaplatil Manchester City 90 milionů eur.
O 195 centimetrů vysokého Šeška měl velký zájem také Newcastle. Slovinec nakonec posílí konkurenta, který v minulé sezoně zaznamenal na 15. místě anglické ligy nejhorší výsledek za posledních 51 let a pracuje na přestavbě týmu.
V létě už angažoval další ofenzivní hráče Brazilce Matheuse Cunhu a Kamerunce Bryana Mbeuma. Nový útok Rudých ďáblů se tak bude skládat z produktivního tria, které se v uplynulé sezoně napříč soutěžemi dohromady podílelo vstřeleným gólem či asistencí na 75 brankách svých týmů.
Cunha si vytvořil úctyhodnou bilanci 15+6 ve dresu Wolves, Mbeumo s ještě lepším počinem 20+7 zářil za Brentford. Celkem můžou všechny tři posily vyjít i s bonusy až na 241,2 milionu eur.
Šeško údajně podepíše smlouvu do léta 2030. Podle renomovaného insidera Davida Ornsteina z The Athletic předložil Newcastle Lipsku taktéž uspokojivou nabídku (82,5+2,5 milionu eur), rozhodující však nakonec byly preference hráče.
Pro vedení Magpies se jedná již o několikáté selhání na přestupovém trhu ve snaze přivést kýžené posily do ofenzivy. A to navzdory tomu, že se celek kvalifikoval do Ligy mistrů.
V poslední době klub ze St. James' Park neuspěl v námluvách s Hugem Ekitikém, Liamem Delapem, Šeškem, Joaem Pedrem, Mohammedem Kudusem a Mbeumem.