Fotbalisté Sparty odstartují cestu za obhajobou ligového titulu v neděli doma proti Olomouci. O den dříve Slavia na úvod nového ročníku nejvyšší soutěže přivítá Hradec Králové. Rovněž v sobotu se Plzeň při obnovené premiéře trenéra Miroslava Koubka představí v Teplicích.
Sparta uplynulý ročník doma zahájila překvapivou porážkou 1:2 s Libercem, ale díky povedené jarní části se po devíti letech stala mistrem. Letenští na svém stadionu v lize s Olomoucí osmkrát za sebou neprohráli.
"Obhájit titul bude těžší, než když jsme ho získali v minulé sezoně, všichni jsme si toho vědomi. Víme, že to od nás bude vyžadovat ještě více práce. Ale jsme hladoví a připravení na sezonu. Momentálně se soustředíme na to, abychom do nového ročníku proti Olomouci dobře vstoupili a nestalo se nám to, co vloni," řekl dánský trenér Sparty Brian Priske.
Slavia, která je podle bookmakerů největším adeptem na zisk titulu, v posledních třech ligových zápasech Hradec neporazila. Pražané v prvním kole minulé sezony prohráli s "Votroky" v jejich tehdejším azylu v Mladé Boleslavi 0:1 a na závěr základní části v Edenu pouze remizovali 1:1.
"Hradec na nás umí a věří si na nás. Jeho výkony proti nám jsou velmi dobré, v útočné fázi jsme se proti němu v posledních zápasech těžko prosazovali. Všichni máme v hlavě poslední zápas základní části, ve kterém jsme ho tady nedokázali porazit. Dost výrazně to pak promluvilo do konce ligy. Teď jsme ale měli výhodu v tom, že jsme se na soupeře mohli dlouho připravovat. Věřím, že nepříznivou sérii s Hradcem prolomíme," uvedl kouč úřadujících vicemistrů Jindřich Trpišovský.
Plzeňští s Teplicemi v posledních dvou ligových duelech remizovali. Jednasedmdesátiletý nejstarší ligový trenér Koubek před osmi lety skončil na lavičce Viktorie právě po výsledku 2:2 na Stínadlech.
"Teplice jsou dobře vedené, bojovné mužstvo. Budou určitě dobře připraveni, viděli nás, v Rakousku byli jejich asistenti. Doma jsou Teplice velice nepříjemný a štiplavý soupeř a my to víme. V minulém ročníku tam Plzeň, Sparta ani Slavia nevyhrály. Budeme chtít hrát svoji hru a budeme se snažit tohoto nepříjemného soupeře přehrát," řekl Koubek.
Čtvrtého pohárového zástupce Bohemians 1905 v sobotu čeká utkání v Pardubicích. Nováček z Karviné ve stejný den doma změří síly se Zlínem. "Ševci" v minulé sezoně, stejně jako Pardubice, uhájili prvoligovou příslušnost až v baráži.
Zápas Mladé Boleslavi s Jabloncem nabídne i souboj nových trenérů. Středočechy poprvé povede Marek Kulič a hosty Radoslav Látal. V neděli také Liberec bude hostit Ostravu a Slovácko v Uherském Hradišti vyzve České Budějovice.
