Černý i Smetana na Slovensku dali po dvou gólech

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Hráči Senice vyhráli v sobotním zápase 20. kola slovenské ligy na vlastním hřišti nad Nitrou 3:1, všechny branky domácích další čeští hráči, Jaroslav Černý dvě z penalt a už v úvodu utkání Jaroslav Diviš. Naopak obránce Nitry Ondřej Murín byl v závěru před druhou penaltou Senice vyloučen.

Dva góly vstřelil také útočník Slovanu Braitslava Ondřej Smetana, který tak přispěl svému týmu k výhře nad Dunajskou Stredou v poměru 3:1. Bratislavský celek tak vyskočil do čela tabulky. Prešov prohrál na domácím hřišti s Košicemi 0:1.

Slovenská liga, 20. kolo:
FK Senica - FC Nitra 3:1 (1:0)

Branky: 10. DIVIŠ, 71. a 82. J. ČERNÝ obě z pen. - 65. Moravčík. ČK: 82. MURÍN (Nitra).
Za Senici odehráli z Čechů celý zápas brankář Petr Bolek, záložník Jaroslav Černý a útočník Jaroslav Diviš. Černýdal dva góly z penalt a jednu Diviš. Ve 46. minutě přišel na hřiště Petr Pavlík a v 66. minutě Jan Kalabiška. Tomáš Strnad nahradil v 86. minutě zraněného Pavlíka. Petr Hošek do utkání nezasáhl. Na druhé straně nastoupili v základní sestavě obránci Petr Kaspřák a Ondřej Murín. Kaspřák odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu. Murín dostal po druhé žluté v 82. minutě také červenou kartu. Karel Kroupa do utkání nezasáhl.

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC Dunajská Streda 3:1 (1:1)
Branky: 59. a 76. SMETANA, 26. Grendel - 18. Delagre.
Čeští obránci domácích Radek Dosoudil a Jiří Kladrubský nastoupili v základní sestavě, stejně jako útočník Ondřej Smetana, který dal dva góly Slovanu. Dosoudil byl střídán v 62. minutě, Smetana v 79. minutě, Kladrubský odehrál celé utkání a dostal žlutou kartu. Na druhé straně odehráli celý zápas Josef Laštovka, Aleš Urbánek a Jiří Kabele. Tomáš Kazár, David Helísek, Jan Kadlec a Lukáš Matúš do utkání nezasáhli.

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:1 (0:1)
Branka: 45. Viazanko.
Za domácí odchytal celý zápas český brankář Jakub Diviš, celých devadesát minut hrál také obránce Jan Krob, útočník David Střihavka přišel na hřiště v 59. minutě. Brankář Jakub Plánička, obránce Jakub Heidenreich zůstal jen na lavičce náhradníků.

FC Spartak Trnava - FC ViON Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Branka: 90. Karhan.
Za Trnavu odehráli celý zápas brankář Martin Raška, kterých chytil penaltu, obránce Josef Kaufman a záložník Martin Vyskočil. Obránci Jiří Koubský a Patrik Gross do utkání nezasáhli. Na druhé straně odehrál celý zápas záložník Martin Hruška.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Branky: 55. Ceesay z pen., 74. Majtán - 18. Greššák.
V dresu hostů odehrál celý zápas český záložník Jiří Skalák. Brankář Lukáš Zich, obránce Tomáš Hubera a útočník Tomáš Krbeček do utkání nezasáhli.