Střídání nejdražší posily Slavie? Rozhodla Zimova chyba. Stažení stopera ale bylo v plánu, tvrdil Trpišovský

Střídání nejdražší posily Slavie? Rozhodla Zimova chyba. Stažení stopera ale bylo v plánu, tvrdil Trpišovský

Rozpaky se mísily s pocity zklamání a rozčarování. Slavia si domácí remízou 2:2 s Olomoucí hodně zkomplikovala boj o mistrovský titul, když na vedoucí Spartu ztrácí čtyři body šest zápasů před koncem. Navíc k derby v nadstavbě pojede na Letnou. "Zápas jsme si zkomplikovali dvěma lacinými brankami. Když jsme nevyužili úvodní tlak, znervózněli jsme," měl jasno trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

S úvodními minutami v podání svých svěřenců mohl být ale spokojený. "Patřilo nám prvních pětadvacet minut, kdy jsme bohužel z tlaku vytěžili jen tyč. Ke konci poločasu šel náš výkon hodně dolů," přiznal kouč Slavie. "Pak jsme určitě znervózněli."

Dobře věděl, že soupeře posadily na koně zaváhání v defenzivní řadě mužstva z Edenu. "Zkomplikovali jsme si to dvěma lacinými brankami. V závěru jsme dělali všechno pro to, abychom zápas otočili. Měli jsme tlak, dali dva góly a vytvořili si i další možnosti, ale stačilo to jen na remízu," věděl Trpišovský. Nevěřili jsme si, ztěžkly nám nohy," doplnil.

Klíčové a fatální z pohledu Slavie pak bylo zaváhání stopera Zimy, které Hanáci potrestali druhým gólem. Nejdražší posila v historii Slavie se pak pakovala z trávníku. "Souviselo to s tou situací. Chtěli jsme sundat jednoho ze stoperů, abychom zvýšili tlak Holešem. Ten by chodil na standardky a také bychom přečíslovali jejich střed hřiště. Střídání bylo připravené, ale půvdně měl jít dolů Igy," naznačil Trpišovský, že měl jít ze hry Ogbu.

"Ale chyba, co se Zimičovi stala, rozhodla. Chtěli jsme mít ve hře vysoké hráče. Viděli jsme to jako největší šancí, dostat se tam vzduchem, nebo po standardní situaci. Bohužel jsem už ale třetí gól nedali," mrzelo kouče vicemistra.