Na Nou Campu padlo 8 gólů, sám Messi se zastavil na pěti

Hráči španělské Barcelony porazili ve středeční odvetě osmifinále Ligy mistrů Bayer Leverkusen vysoko 7:1 a zajistili si hladký postup do čtvrtfinále, pětkrát skóroval hvězdný Lionel Messi. Druhý zápas mezi týmem APOEL Nikósie a Lyonem ovládli po penaltovém rozstřelu domácí.

Velkoklub z Katalánska měl před středečním soubojem v zádech pohodlný náskok 3:1 z prvního duelu a do německého soka se zakousl i tentokrát. Zářil především míčový kouzelník Lionel Messi, který mohl udeřit už po deseti minutách, tehdy však ještě narazil na připraveného brankáře Lena.

Pak už ale v tomto minisouboji kraloval argentinský štírek a bezmocného gólmana Bayeru rozesmutnil hned pětkrát. Nejprve zakončil brejk parádním lobem, poté se svým typickým způsobem proháčkoval na střed hřiště a skóroval přesnou střelou zpoza vápna, ve 49. minutě přišel další povedený oblouček, který vystřídala snadná dorážka do odkryté brány a Messiho galapředstavení uzavřela zakroucená střela k tyči. Messi se tak opět zapsal do historie, pět branek ještě nikdo v Lize mistrů v jednom utkání nevstřelil.

Leverkusen především ve druhé půli totálně odpadl, dva góly mu dal také střídající Tello a nakonec z toho byl hrozivý debakl 1:7, když se v závěru z ojedinělé akce hostů trefil aspoň Bellarabi.

To druhý středeční zápas milionářské soutěže byl o poznání dramatičtější. Kyperský tým APOEL Nikósie doma už po devíti minutách smazal náskok francouzského Lyonu z prvního duelu a vyrovnanou bitvu nakonec musely rozhodnout až penalty. V nich zachovali chladnější hlavu domácí a zaslouženě tak slaví překvapivý postup do čtvrtfinále.

Liga mistrů, odvety osmifinále:

Barcelona - Bayer Leverkusen 7:1 (2:0), postupuje Barcelona.
Branky: 26., 42., 49., 58., a 85. Messi, 55. a 62. Tello - 90. Bellarabi. První zápas: 3:1.

V dresu hostů odehrál celý zápas český reprezentační obránce Michal Kadlec.

APOEL Nicósie - Olympique Lyon 1:0, na penalty 4:3, postupuje Apoel.
Branka: 9. Manduca. První zápas: 0:1.