Plzeň na lídra nestačila

Ke svému druhému utkání v jarní části soutěže zajížděla juniorka Plzně na hřiště lídra ČFL Chrudimi.

Oba týmy naznačily již v úvodních minutách, že by se diváci mohli dočkat atraktivního fotbalu. První desetiminutovka přinesla kromě příležitostí také žluté karty. A sice na obou stranách po jedné. Další velkou příležitost měl plzeňský Beránek, jenže mířil do břevna. Poté mohl otevřít skore domácí Dostálek, ale Mandous se nenechal zaskočit a příležitost zmařil. Vedoucí branky se domácí přeci jen dočkali a sice ve 36. minutě. Po rohovém kopu a závaru před plzeňskou brankou se prosadil Hauf – 1:0 . O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, střelu Kyndla ale brankář Mrázek vytěsnil. Ve 40. minutě se domácí radovali podruhé. Kombinační akci po levé straně zakončoval Radim Holub - 2:0.

I druhá část přinášela fotbal, pře kterém se diváci nenudili. Snížit mohl Kyndl, ale z deseti metrů minul. V 66. minutě fauloval Beránek v pokutovém území Holuba, který se stal i následným exekutorem nařízené penalty. Jenže gólman Mandous tuto možnost domácích zvýšit skore odmítl a pokutový kop z kopaček kanonýra zlikvidoval. O pět minut později snižoval Martin Hrubý – 2:1. Poslední slovo však měli domácí hráči, kteří v 81. minutě Kelner, který zužitkoval přihrávku Vladyky – 3:1. Body tak před více jak šesti stovkami diváků nakonec zůstaly doma.

„Přestože jsme prohráli, musím říci, že jsme byli po většinu zápasu lepší. Domácí nás ale vyškolili v produktivitě. Zatímco my jsme nedokázali spoustu šancí proměnit, zkušení domácí hráči ano,“ komentoval zápas na domácím webu asistent trenéra Martin Lepeška. „Dvě branky jsme opět dostali po standardních situacích, kdy jsme byli nedůslední. Lze říci, že v tomto utkání jsme zaplatili daň za mládí a nezkušenost.“ V dresu Viktorie se ve druhém poločasu představila nová akvizice – Tomáš Petrášek. „Jedná se o mladého útočníka z Hradce Králové, ročník 1993,“ upřesnil kouč.

MFK Chrudim - FC Viktoria Plzeň B 3 : 1