Příbram byla blízko výhře, z Boleslavi nakonec veze alespoň bod

Mladá Boleslav remizovala v nedělním utkání 21. kola Gambrinus ligy doma s Příbramí 2:2 a v tabulce zůstala na čtvrté pozici. Hosté prohospodařili v Boleslavi dvoubrankový náskok, těšit je mohou alespoň první jarní vstřelené góly.

Ligová tabulka

Zatímco domácí hráči mají za sebou výtečný vstup do jarní sezony a mají našlápnuto do evropských pohárů, Příbram letos ještě neskórovala, a proto chtěla v městě automobilů protrhnout střelecké trápení. Oba celky i tentokrát vsadily na ofenzivní notu, což v první půli přineslo atraktivní podívanou, několik zajímavých šancí a také jednu branku.

Více ze hry měla Mladá Boleslav, která si nátlakovou hrou a kvalitní kombinací vytvořila mnoho šancí, ale selhala v koncovce. Domácí měli čtyři gólové příležitosti, tu největší ve 24. minutě Fillo, jehož pokus zastavila tyč. I Příbram několikrát zahrozila, hlavně po rychlých protiútocích. Hosté se pak dočkali prvního jarního gólu. Hejda se v 42. minutě pohyboval na hranici ofsajdu, sudí však hru pustili a hostující stoper přesnou střelou k tyči poslal Příbram do vedení. Boleslav mohla minutu poté odpovědět, ale jarní střelec Kúdela tentokrát neměl štěstí, když jeho hlavičku z malého vápna vychytal Hruška.

Také po změně stran domácí doplatili na neproměněné příležitosti a poněkud laxní přístup v bránění příbramských brejků. V 51. minutě hlavičkoval Zahustel do břevna, o čtvrt hodiny později stejný hráč na malém vápně těsně nedosáhl na střílený centr Filla. Pak ale znovu udeřila Příbram. Jejímu útočníkovi Šlapákovi rozhodčí Drábek v 55. minutě po údajném útočném faulu neuznali gól, v 72. minutě se už mladý fotbalista trefil regulérně. Šlapák si na půlící čáře převzal přihrávku za obranu, ve vápně si obhodil Rolka a zamířil přesně.

Domácí protrhli střelecké trápení až v 77. minutě a po přesné hlavičce Zahustela ještě zdramatizovali konec zápasu. Posledních deset minut se hrálo pouze na příbramskou branku, hosté byli pod velkým tlakem a minutu před koncem inkasovali vyrovnávající gól, který vstřelil z bezprostřední blízkosti Rolko. Boleslav díky drtivému tlaku vytěžila z utkání alespoň bod, který ji upevnil čtvrté místo v tabulce. Hosté mohou děkovat za bod především několika výtečným zákrokům brankáře Hrušky.