Rozhodčí Jech si šestkrát nezapíská

Rozhodčí Jech si šestkrát nezapíská

Arbitrovi JIŘÍMU JECHOVI komise rozhodčích na svém zasedání pozastavila delegaci na příštích šest zápasů. Jech doplatil na sérii chyb během utkání 15. kola první ligy mezi Spartou a Příbramí. Oznámil to Vít Pavlusek z tiskového oddělení ČMFS.

Příbramští si po zápase stěžovali na to, že Jech proti nim v poslední minutě neoprávněně nařídil penaltu, z níž Pražané vyrovnali na 1:1. Šéf komise rozhodčích Jaroslav Melichar ale konkrétně nezdůvodnil, za které pochybení bude Jech pykat.

"Jech prý čtyřikrát zásadně chyboval při posuzování situací v šestnáctkách," citoval Pavlusek Melichara. Šestizápasový distanc je ale nejtvrdším trestem, který Melicharova komise za rok a půl svého působení vynesla. Komise zasedala v současném složení naposledy, od jarní části ji povede bývalý mezinárodní arbitr Václav Krondl.

Jech nebyl jediným potrestaným rozhodčím. Hlavní sudí Tomáš Adámek a asistent Robert Kubáň si na tři zápasy odpočinou kvůli tomu, že v utkání minulého kola přehlédli gól rukou brněnského záložníka Aleše Besty, který rozhodl o nejtěsnější výhře nad Mostem.

Na dva zápasy byla omezena delegace také Pavlu Královcovi. Ten chyboval v pondělní ligové dohrávce mezi Mostem a Spartou, protože neodpískal penaltu proti pražskému týmu po faulu Petráše na Brzezinu.

Komise projednávala i případ rozhodčího Libora Kovaříka, který v utkání 13. kola nepotrestal teplického fotbalistu Pavla Verbíře za užití vulgárních výrazů. Kovařík ale vyvázl bez trestu.

[ 15.12.2005 - ČTK / eFotbal ]