Sparta získala další slovenskou posilu

Sparta získala další slovenskou posilu

Slovenský záložník Tomáš Kóňa je novou posilou pražské Sparty. Jednadvacetiletý hráč, který naposledy působil v Nitře, by měl s vedením úřadujícího českého mistra v nejbližších dnech podepsat smlouvu do 30. června 2008. Oznámil to tiskový mluvčí Sparty Lukáš Přibyl.

K dotažení přestupu údajně chybí už jen formality, Sparta je dohodnutá s hráčem i jeho klubem. Kóňa, jenž nastupuje nejčastěji ve středu záložní řady, v pátek na Letné jednal a obě strany dospěly k dohodě.

"Sparta je pro mě velká výzva a chci se prosadit do základní sestavy. S trenérem Grigou se osobně neznám, ale moc dobře vím, kdo to je," uvedl Kóňa, který letos na podzim při své premiéře ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál všech 20 utkání a nastřílel v nich čtyři branky. Zároveň působil i ve slovenské reprezentační jednadvacítce.

Kóňa tak je druhou zimní posilou Sparty. Minulý týden klub posílil obránce či defenzivní záložník a Kóňův krajan Michal Hanek, který na Letnou zamířil z Dynama Moskva. Sparta si zároveň z hostování v Jablonci stáhla stopera Václava Drobného.

Vývoj sezóny je zatím pro Spartu kritický. Předvádí mizerné výkony a patří k mužstvu s nejhorší bilancí na hřištích soupeře v lize. Na lídra z Liberce ztrácí po podzimu propastných patnáct bodů. Také v Lize mistrů letenský klub neuspěl - nedokázal porazit ani švýcarský Thun a skončil ve skupině poslední se dvěma body.

[ 16.12.2005 - eFotbal/ČTK ]