Poborský vyhlásil cíl pro Dynamo, jaký?

Poborský vyhlásil cíl pro Dynamo, jaký?

Dynamo České Budějovice prozradilo ústy předsedy představenstva klubu Karla Poborského plán, v první lize chtějí skončit do desátého místa. Poborský to řekl na pondělní tiskové konferenci klubu.

"Troufnu si říci, že co se týká doplnění kádru a prodloužení hostování hráčů, jsme spokojeni. To, co jsme během léta chtěli realizovat, se nám povedlo. Věřím, že mužstvo bude kvalitní a snad to nezakřiknu, když řeknu, že doufám v to, že odehrajeme poklidnou sezonu. Určitě nechceme hrát o sestup a cílem bude hrát do desátého místa. Budeme chtít obhájit příčky, které jsme vybojovali v minulé sezoně," řekl šéf jihočeského klubu Poborský.

Radost mu udělal také fakt, že se vedení Dynama dohodlo na pokračování spolupráce s trenérem Františkem Ciprem. "Jsem rád, že se nám s ním podařilo prodloužit smlouvu a že celý realizační tým zůstal prakticky nezměněný. Z toho pohledu věřím tomu, že letošní sezona by mohla být určitě klidnější než ta minulá. Naším cílem je začít hrát hned od úvodních kol tak, jak jsme hráli v jarní části sezony," dodal Poborský.

Fotbalový klub Dynamo České Budějovice bude hrát od nové sezony stejně jako ostatní týmy Gambrinus ligy o jednu soutěž více. "Startuje nová juniorská soutěž, na kterou se osobně hodně těším. Když vidím, jak k tomu jednotlivé týmy přistupují, tak si myslím, že to bude kvalitní liga. Domácí zápasy budeme hrát v pondělí od 17.00 na Střeleckém ostrově a věřím, že to bude pro diváky atraktivní," řekl předseda představenstva Dynama.

Velkou letní novinkou je také skutečnost, že se domácí zápasy na Střeleckém ostrově budou hrát v sobotu od 19.00, v předešlých letech se v jihočeské metropoli hrál fotbal v neděli od 17.00. Důvodů pro změnu bylo hned několik. "A-tým bude hrát v sobotu, v neděli pak Strakonice a v pondělí juniorka. A-tým jsme dali na sobotu záměrně proto, aby hráči, kteří nenastoupí k zápasu za A-tým, mohli hrát za Strakonice nebo právě za juniorku," popisoval Poborský.

Ten se neobává toho, že by na stadion chodilo méně lidí než v neděli. "Z historického hlediska víme, že je celkem jedno, kdy se hraje. Dokonce jsme si tady dělali takový interní rozbor a při pohledu na návštěvnosti v různých termínech se ukázalo, že počet diváků na stadionu je prakticky stejný. Ti fanoušci, kteří chtějí na fotbal přijít, přijdou i v sobotu od 19 hodin. Věřím tomu, že si lidi cestu na stadion najdou. Už dlouho neplatí, že Jihočeši jsou chalupáři, kteří jsou v sobotu někde mimo město."