Eto´o táhl Machačkalu k postupu, Hajduk šokoval San Siro

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ruská Anži Machačkala dokázala zvítězt na půdě nizozemského celku Vitesse Arnhem, v jehož základní sestavě nechyběl Tomáš Kalas ani Bony Wilfried a zahraje si play-off o účast v základní skupině Evropské ligy. Obě branky vítězů zaznamenal ostřílený kamerunský ostrostřelec a bývalý hráč Mallorky, Barcelony či Interu Samuel Eto´o.

Třetí předkolo se stalo konečným pro poslední slovenského zástupce ve hře Spartak Trnava. Svěřenci českého trenéra Pavla Hoftycha si sice z Bukurešti přivezli jednogólové vítězství, ovšem na domácí půdě prohráli 0:3 a s letošním ročníkem Evropské ligy se loučí. V základní sestavě Trnavy bojovali Češi Gross a Stožický, s tím, že obránce Jiří Koubský přišel na trávník na posledních pár minut.

Nečekané problémy měl na San Siru favorizovaný Inter Milán, který si z chorvatského Splitu přivezl třígólový náskok. Hajduk totiž dokázal na stadionu Giuseppe Meazza překvapivě triumfovat 2:0 a k tomu, aby utkání dospělo k prodloužení, už chyběla pouze jedna branka. Na obraně podceňovaného protivníka si vylámali zuby Diego Milito, Coutinho i Wesley Sneijder.

To Liverpool svou pozici potvrdil a běloruský Gomel přehrál na Anfield Road bez větších problémů 3:0. V dresu "Reds" otevřel skóre přesně mířenou střelou mladý italský útočník Borini, poté se těsně před koncem první půle prosadil zkušený záložník Steven Gerrard a tečku za zápasem udělal obránce Glen Johnson. Svěřenci kouče Rodgerse vnikli do play-off EL s celkovým skóre 4:0.

Velké trable měl s chorvatským týmem Slaven Koprivnica i finalista uplynulého ročníku Evropské ligy Athletic Bilbao. Baskický tým, v jehož útoku nastoupil španělský reprezentatn Llorente až do druhého poločasu, dokonce venku prohrál a postoupil pouze díky většímu počtu nastřílených branek v obou zápasech.