Čuhel před Plzní: Pokud chceme uspět, musíme být aktivní

Čuhel před Plzní: Pokud chceme uspět, musíme být aktivní

Po těsné výhře v Uherském Hradišti nad Slováckem a domácí remíze s Teplicemi čeká na hráče brrněnské Zbrojovky náročná zkouška jejich výkonnosti na hřišti předloňského mistra Viktorie Plzeň.

Prvoligový nováček má po dvou kolech na svém kontě čtyři body a mnoho nescházelo k tomu, aby si odnesl dokonce plný počet.

"Zisk čtyř bodů je samozřejmě slušný, ale při pohledu na vývoj utkání s Teplicemi musím přiznat, že remíza pro nás byla spíš ztrátou. Dostali jsme hodně smolný gól a sami naopak několik slibných šancí neproměnili," poznamenal trenér Petr Čuhel.

Nedělní soupeř Zbrojovky má na svém kontě stejný počet bodů po domácí výhře 3:0 nad Hradcem Králové a remíza v Jihlavě 1:1. Není však pochyb o tom, že je v utkání s Brnem velkým favoritem.

"Čeká nás velká zkouška, která ukáže, jak na tom jsme. Plzeň hraje výborný ofenzivní fotbal, takže je před námi těžký úkol. Chceme však domácím utkání znepříjemnit. Rozhodně to neznamená, že bychom jenom bránili, to by pak byla jen otázka času, než bychom inkasovali. Pokud chceme uspět, musíme být sami aktivní a ne se nechat zatlačit na vlastní polovinu," zdůraznil Čuhel.

Zbrojovka se bude muset v Plzni stále obejít bez záložníka Glasera, jenž by měl po zlomenině lícní kosti v příštím týdnu začít s individuálním tréninkem. Zranění vyřadilo i defenzivního univerzála Krála, naopak Sus už po zranění trénuje naplno.

Utkání v Doosan Areně mezi domácí Viktorií Plzeň a Zbrojovkou Brno se hraje v neděli 12. srpna od 17 hodin.