Mistr padl zaslouženě, shodli se trenéři

Mistr padl zaslouženě, shodli se trenéři

Sobotní program Gambrinus ligy měl na programu pouze jeden zápas, ve kterém Jablonec nakonec se štěstím porazil mistrovský Liberec 1:0, když jediný gól utkání vstřelil do vlastní sítě liberecký Ljulka. Nakonec se po utkání oba trenéři shodli, že bylo vítězství Jablonce zasloužené.

„Jablonec podal výborný a nadstandardní výkon. Ty předešlé dva zápasy, které jsme viděli na videu, nebyly tak povedené jako ten dnešní. Bylo vidět, že se na derby dobře připravili a oplatili nám tu minulou porážku, kdy jsme tu vyhráli. Já můžu jen pogratulovat. V druhém poločase nás dostali pod veliký tlak a z toho vyústila ta jediná branka v zápase, byť byla vlastní. My jsme se zmohli možná tak na protiútoky. Nevím, jestli se na nás podepsala zranění nebo pohárové utkání, ale chyběly nám síly. Ale na to se nechci vymlouvat, prostě výkon nebyl dobrý a zaslouženě jsme prohráli," řekl na pozápasové tiskové konferenci liberecký trenér Šilhavý.

O poznání radostněji působil na tiskové konferenci jeho protějšek na domácí židli Václav Kotal, jehož tým byl první v této sezóně, který dokázal porazit mistry loňského ročníku. „Věděli jsme v jaké situaci teď Liberec je, měl za sebou těžký program a zranění. Chtěli jsme toho využít, nechtěli jsme je nechat rozehrávat, obsazovali jsme je, tak aby museli nakopávat, protože přeci jen výšková převaha vzadu byla na naší straně. Ne pokaždé, ale hodně se nám to dařilo. Liberec se při zakládání útoků nedostával ke své kombinační hře. Utkání jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase. Přiznám se, že jsem měl trochu strach, že nám tam něco spadne, když jsme nedali takové šance a musím našemu brankáři poděkovat, protože zlikvidoval dvě velké šance a udržel nulu. Myslím si, že vítězství je to zasloužené, vytvořili jsme si větší tlak a větší vůli a za výkon bych jim chtěl hráčům poděkovat," vzkázal alespoň na dálku svým hráčům trenér Jablonce Václav Kotal.