Podaný pomůže Teplicím: Je důležité co nejdříve zabrat

Podaný pomůže Teplicím: Je důležité co nejdříve zabrat

Záložník Jakub Podaný v poslední době zářil v béčku Sparty. Trenérský štáb prvního týmu ale nepřesvědčil natolik, aby byl využit v prvním týmu a odchovanec letenského celku tak opět putuje na hostování.

V minulosti už byl pětadvacetiletý Podaný zapůjčen do Senice, v uplynulé sezóně byl v Sigmě Olomouc a až do konce ročníku 2012/2013 pak bude hrát na teplických Stínadlech.

Letní přípravu přitom Podaný absolvoval s áčkem, když nastoupil do šesti utkání, v nichž se mu podařilo jednou skórovat. Tento týden už ho ale čekají tréninky v aktuálně jedenáctém týmu ligy, který má za sebou porážku se Slováckem.

"Věřím, že budu mít příležitost pravidelně nastupovat. Teplicím se úvod soutěže úplně nepovedl a já doufám, že se mi to podaří, aspoň v útočné fázi, ovlivnit. Věřím, že se bude dařit mně i celému týmu. Sice je jen začátek ligy, takže nemá cenu hrotit, že nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale na druhou stranu, když nechytnete začátek, tak se můžete pěkně vézt, proto je důležité co nejdříve zabrat," prohlásil na stránkách fkteplice.cz Podaný.

Hráč už ví, kam s ním počítá trenér Přerost: "S trenérem jsem mluvil ještě předtím než jsme se dohodli a s největší pravděpodobností to bude levá záloha," prozradil rodák z Přerova, jenž dosud nasbíral dvaačtyřicet ligových startů.

Není vyloučeno, že by mohl Podaného brzy následovat také nedostatečně využitý chorvatský útočník Andrej Kerič, jenž už na Stínadlech v minulém ročníku působil.