Kdyby Jablonec nechtěl vyhrát, Sparta by nezvítězila aneb Beneš se mýlí, Severočeši Kweukeho neuhlídali

Kdyby Jablonec nechtěl vyhrát, Sparta by nezvítězila aneb Beneš se mýlí, Severočeši Kweukeho neuhlídali

[hot]PSALI JINDE[/hot] Po prvních pěti kolech Gambrinus ligy, tedy po šestině soutěže, nasadila pražská Sparta před triem pronásledovatelů – Plzeň, Liberec, Jablonec – k tříbodovému trháku. Pomohla jí k tomu velmi cenná výhra 2:1 na jabloneckém hřišti ve skvělé pondělní televizní dohrávce. Ten zápas snesl přísná mezinárodní měřítka a potvrdil, že česká liga jde, alespoň ve své špičce, výkonnostně nahoru!

„Bylo to šťastné vítězství, posledních dvacet minut jsme byli pod tlakem,“ přiznal chlapsky trenérský gentleman, staronový kouč Sparty Vítězslav Lavička. Sparťané tak spolu s nováčkem z Jihlavy jako jediní dosud v nejvyšší soutěži neprohráli. Jihlavané však také ani jednou nevyhráli a pětkrát za sebou remizovali (z toho čtyřikrát 1:1), což je vskutku velká kuriozita…

Legendární trenér Tomáš Pospíchal sice tvrdil, že fotbal nemá logiku, ale opak bývá pravdou. Když Jablonečtí v 86. minutě konečně díky Vítu Benešovi korunovali svůj obří tlak a zaslouženě vyrovnali na 1:1, vypadalo, že Letenští mohou přijít i o ten jediný bodík. Jenže Jablonečtí se vrhli do útoku až příliš bezhlavě, v touze po skvělém vítězství zapomněli na zadní vrátka a obr Kweuke s maličkým Přikrylem je krutě z brejku potrestali. Kdyby se Severočeši spokojili s remízou, nejspíš by zápas dospěl ke spravedlivější remíze. Ovšem sparťané se ukázali být v rozhodující chvíli zkušenějším celkem.

Když nepřikryjí Přikryla…

„Kweukeho jsme sice ubránili, ale nakonec nám to bylo na prd, nemáme ani bod,“ postěžoval si střelec jablonecké branky Vít Beneš. Hluboce se ale mýlí, kamerunský útočník sice v pondělí na Střelnici gól nedal, ale Kotalovi svěřenci jej vůbec neubránili! Právě Kweuke byl totiž strůjcem sparťanské vítězné trefy. Jak ve studiu České televizi konstatoval i trenér Josef Csaplár, na Kweukeho se v rozhodující chvíli nesmyslně nalepili hned dva jablonečtí zadáci, on však nezištnou přihrávkou našel zcela nepokrytého Přikryla, jenž perfektně mířenou střelou napravil předchozí své sólo-nezdary ve druhé poli.

Kompletní "Procházku ligovým děním" naleznete na portálu Hattrick.cz.