Slavia překvapila novou posilou, do Edenu přichází Mičola

Slavia překvapila novou posilou, do Edenu přichází Mičola

Ofenzivní záložník Tomáš Mičola se vrací po dvouleté přestávce do Gambrinus ligy. Nemíří však do ostravského Baníku, odkud do francouzké Ligue1 odešel, nýbrž do hlavního města, kde se ho ujala pražská Slavia.

Třiadvacetiletý tředopolař, jenž strávil uplynulé dvě sezóny v Brestu, kde měl podle smlouvy strávit čtyři roky, podepsal v Edenu dvouletý kontrakt, ke kterému se vztahuje i následná opce na prodloužení spolupráce.

"Po dohodě s koučem Radou jsme se dohodli, že v následujících sezónach využijeme jeho služeb. Slavia má určité ambice a věříme, že Tomáš patří k hráčům, kteří nám je pomohou naplnit," prohlásil na úterní tiskové konferenci generální ředitel tradičního pražského klubu Zbyněk Kusý.

Sám hráč, jenž toho v poslední době mnoho neodehrál, uvedl, že o změně dresu uvažoval již déle: "Nechtěl jsem jít cestou hostování. Jsem rád, že mě Slavia vykoupila a vlastně zachránila. Rád bych to Slavii splatil a dostal se do základní sestavy. Těším se na spoluhráče, krásný stadion, fanoušky a lidi v klubu," prozradil na oficiálních stránkách Slavie šikovný záložník., jenž se před časem objevil na hostování i v druholigových Drážďanech, kde by se potkal s českou dvojicí Trojan - Fořt. Druholigový německý klub však stál pouze o hostování a to mladý fotbalista nechtěl.

Kontakty s Německem potvrdil i hráčův manažer Pavel Paska: "Tomáš Mičola patří do generace Pekharta, Hlouška, Šimůnka a dále. Byla to úspěšná dvacítka, Tomáš předváděl dobré výkony v Baníku, pak nastupoval v Brestu. První francouzská liga je hodně náročná. Byly varianty pokračovat ve Francii, pak Dynamo Drážďany, ale rozhodl se pro Slavii a nejvyšší českou ligu, kde se pokusí restartovat svou kariéru,“ vysvětlil na webu slavia.cz. agent.

V české lize zatím Mičola nasbíral 97 startů, které kořenil 17 góly. Kdy a proti komu asi přidá ten osmnáctý?