Teplice doma dostaly výprask, Jablonec jim nadělil čtyřku

Teplice doma dostaly výprask, Jablonec jim nadělil čtyřku

Teplice doma v předehrávce šestého kola Gambrinus ligy přivítali Jablonec a na páteční večer nebudou vzpomínat v dobrém. Po nepovedeném výkonu vyšli domácí bez jediného bodu, když Jablonci podlehli vysoko 0:3.

Domácí hráči nezačali špatně, ale z několika rohových kopů z úvodu zápasu nevybojovali žádnou šanci, a tak to byli hosté, kdo se gólově prosadil. Po čtvrt hodině hry Kopic odcentroval před malé vápno přes Chovance, Grigar na míč nedosáhl a Čížek, kterého nepohlídal Lukáš, ho ve skluzu poslal do sítě – 0:1.

Také druhá branka zápasu padla do Grigarovy branky. Ve 37. minutě se k do odraženého míče za vápnem opřel Vaněk, jehož dobrou střelu ještě před Grigarem tečoval Lafata a od něj míč směřoval do branky Teplic.

Třetí branka utkání, o kterou se opět postarali hosté, patřila k těm zatím nejpovedenějším, které tento ročník Gambrinus ligy přinesl. K rozehrávce přímého volného kopu se postavil Tomáš Čížek, který míč zakroutil překrásně k vzdálenější tyči. Skákající Grigar na míč nedosáhl, a tak to bylo 0:3.

Zápas měl nakonec dva dvougólové střelce. V samotném závěru se totiž k penaltovému puntíku postavil David Lafata a střelou pod břevno zvýšil na konečných 0:4. Teplice tak mají opravdu hodně, o čem přemýšlet. Po šesti odehraných kolech jim totiž patří až 12. pozice v tabulce Gambrinus ligy.

STATISTIKY Z UTKÁNÍ TEPLICE - JABLONEC