Cipro i přes čtyři prohry velké změny neplánuje a těší se na Brno

Cipro i přes čtyři prohry velké změny neplánuje a těší se na Brno

České Budějovice čeká v utkání šestého ligového kola nováček z Brna, který je ovšem vzhledem k posledním výsledkům mírným favoritem. Ačkoli Brňané v posledním kole prohráli se Slavií 0:5, stále se mohou pochlubit šestou příčkou. Na druhé straně Jihočeši prohráli poslední čtyři zápasy v řadě a krčí se na předposlední pozici.

Kouč Dynama František Cipro doufá v návrat Petra Javorka, jenž dlouho absentoval kvůli zranění. „Byl bych rád, kdyby šel od začátku. Celý týden se na to připravujeme. Ale počítáme s tím, že celý zápas asi neodehraje,“ prozradil část svých plánů kouč pro klubové stránky, žádné velké změny v sestavě ale neplánuje. „Nechci sestavu úplně překopat. V předchozích zápasech náš výkon nebyl špatný, ale to nikoho nezajímá.“

Cipro si je zároveň vědom síly soupeře, který na svém kontě má dvě výhry, dvě porážky a jednu remízu. "Brnu se povedl začátek soutěže, což nám naopak chybí. I když v posledních dvou kolech prohráli, tak jsou na tom dobře a například vítězství v Plzni je hrozně cenné. I na Slavii Zbrojovka hrála dopředu docela slušně, šance měla. Ale inkasovala laciné góly,“ poukázal na poslední ligový duel.

Cipra mrzí především prohra s Ostravou ze třetího kola. "Ty body nám chybí. Tři porážky s těžkými soupeři však nejsou žádnou ostudou. Trošku se od nás odvrátilo i štěstí a branky, které jsme na jaře neinkasovali, tak nyní dostáváme,“ nedělal z porážek se Spartou, Libercem a Mladou Boleslaví žádnou vědu.

Zápas začíná dnes v 15:15 na Městském fotbalovém stadionu v Brně a přímým přenosem ho vysílá ČT4. Utkání bude řídit Michal Paták, na čarách mu budou asistovat pánové Wilczek a Zeman.