Sparta udolala Hradec, Slavia veze z Liberce bod, Boleslav nečekaně padla

Přesně v 17:00 začala trojice zápasů Gambrinus ligy. Na Letné se představil Hradec Králové a odvezl si prohru 1:0, v utkání Liberce se Slavií gól nepadl a Mladá Boleslav nečekaně podlehla doma Jihlavě vysoko 1:3.

Sparta vyhrála, přišla ale o Matějovského

Sparta Praha povzbuzena postupem v Evropské lize přivítala Hradec Králové s jasným cílem - získat z domácího zápasu všechny body. V prvním poločasu to byla právě ona, kdo měl navrch a v první desetiminutovce hned dvakrát zahrozila. Nejprve se po Vidličkově centru dostal do šance Přikryl a v 9. minutě po sprinterském souboji s Fukalem vystřelil z úhlu Kadlec.

Také hostující celek se dostal do slibné příležitosti. Po centru z levé strany se v pokutovém území objevil Šisler, kolem kterého byla spousta místa, a tak hradecký záložník mohl v klidu hlavičkovat. Jeho hlavičku ale zlikvidoval v pohodě chytající Vaclík.

Domácí přeci jen do poločasu šli do vedení. Ve 38. minutě se k hlavičce dostal Bekim Balaj a svým druhým gólem ve sparťanském dresu poslal Letenské do vedení 1:0. První půle přinesla ještě jednu velkou nepříjemnost pro domácí. Dvě minuty před přestávkou byl na nosítkách do útrob stadiónu odnesen kapitán Sparty Marek Matějovský, nahradil ho Mario Holek.

Druhý poločas přinesl příchod dalších dvou čerstvých ofenzivních hráčů Sparty. Do utkání zasáhl talentovaný mladík Krejší i letenský kanonýr Leo Kweuke. Ani jede z těchto hráčů se však neprosadil, a tak Sparta vyhrála 1:0.

STATISTIKY Z UTKÁNÍ SPARTA - HRADEC KRÁLOVÉ

Slavia byla lepší, z mistrovského Liberce ale veze jen bod

Do Liberce přicestovali hráči Slavie a byli to právě oni, kdo byl v prvním poločase aktivnější. Hlavní postavou v dresu „sešívaných“ byl opět Karol Kisel, ale ani z jedné z jeho příležitostí gól v první půli nepadl. Liberec se do slibné příležitosti prosadit nedokázal, a tak poločasové skóre bylo 0:0.

Ani druhý poločas branku nepřinesl. Nejblíže ke gólu měl v 78. minutě Karol Kisel. Na odkop Latky startoval do brejku Škoda, Bičík, který musel vyběhnout daleko z branky, míč ale odkopl špatně jen ke Kiselovi. Ten bez přípravy z 35 metrů pálil na odkrytou branku, za Bičíka zasáhl stoper Jan Nezmar.

V samém závěru zápasu si ještě červenou kartu za faul zezadu vysloužil Jiří Fleišman. Diváci v Liberci gól neviděli, a tak Slavia veze do Prahy cenný bod ze hřiště úřadujících mistrů.

STATISTIKY Z UTKÁNÍ LIBEREC - SLAVIA

Mladá Boleslav nečekaně nestačila na Jihlavu

Mladá Boleslav přivítala Jihlavu a bylo se na co koukat. První poločas přinesl hned tři zásahy, dva z nich ale do domácí sítě, a tak diváci sice góly viděli, bohužel pro ně ale povětšinou ne v brance, kde by si je přáli. Mladá Boleslav doma prohrávala už 0:2, kdy se nejprve ze hry prosadil Tecl a stejný hráč proměnil i pokutový kop. Domácí se ale zásluhou Lukáše Magery, který proměnil rovněž penaltu, dostali do kontaktu. V samém závěru první půle ale přišla další ráda pro domácí. Opiela pokazil přihrávku a musel stáhnout k zemi unikajícího Vaculíka. Opiela za svůj zákrok viděl červenou kartu.

Ve druhém poločase přidal třetí branku hostujícího celku čtyři minuty před koncem zápasu Václav Koloušek a bylo rozhodnuto. Kolouška vyslal krásnou přihrávkou vstříc boleslavské brance skvělý Tecl a zkušený záložník nezaváhal. Obloučkem překonal gólmana Šedu a uzavřel účet utkání na konečných 1:3 pro Jihlavu.