Boleslav v Jihlavě dvakrát vedla, přesto na Vysočině nevyhrála

Přípravný a do reprezentační pauzy vložený duel Vysočiny Jihlava s Mladou Boleslaví vítěze nenašel. Hosté dokázali jít dvakrát do vedení díky trefám Magery a Kuliče, ovšem domácí vždy gólově hlavou odpověděli. V první půli Lukáš Masopust a ve druhé části uzavřel na 2:2 Ondřej Šourek.

Kouč domácího celku František Komňacký se ze zdravotních důvodů musel obejít bez Kolouška, Mešanoviće a Vaculíka, reprezentujícího Tecla a bez Blažka, který své spoluhráče sledoval od střídačky. Zejména v první půli dostali šanci hráči širšího kádru. Mužstvo z města automobilů, které vede pár týdnů trenér Minář, až na dlouhodobé marody nikoho nešetřilo.

Do vedení šla Boleslav, kterou ve 21. minutě proměnil Magera. Vysočina vyrovnala až těsně před poločasovou přestávkou, kdy si na roh Kosaka naskočil nikým nestřežený Masopust a srovnal skóre na 1:1.

První gól druhého dějství, které ovlivnilo početné střídání na obou stranách, vstřelili opět hosté. Přesně mířenou střelou pod břevno se o to postaral veterán Kulič. Jihlava poté i podruhé vyrovnala a opět to bylo ze vzduchu - Kučera našel nabíhajícího střídajícího Šourka a ten už neměl problém brankáře Šedu překonat.

Páteční příprava:

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Branky: 44. Masopust, 67. Šourek - 21. Magera z pen., 52. Kulič. Rozhodčí: Jech. Diváci: 100.

Jihlava: Rožník (46. Hanuš) - Gabriel (46. Obert), Tlustý (46. Šourek), Kryštůfek, Gavrič (20. Josl) - Karlík (46. Rada), Zeman (46. Kučera) - Masopust (46. Kliment), Jungr, Kosak - Sedláček. Trenér: Komňacký.

Boleslav: Šeda - Brunclík, Janíček (46. Zbrožek), Johana (46. Dosoudil), Bořil (46. Bulut) - Ščuk (46. Sivrič), Opiela - Fillo (46. Ondřejka), Kulič, Štohanzl - Magera (46. Nešpor). Trenér: Minář.