Slavii se venku nedaří. Také z Budějovic odjela s prázdnou

Hráči pražské Slavie prohráli ve 14. ligovém kole v Českých Budějovicích 1:2 a na hřišti soupeře nezvítězili už popatnácté za sebou. Jihočeši rozhodli o své výhře hned v úvodu, v rozmezí mezi 15. a 21. minutou se trefili Machovec a Táborský. V závěru snížil Škoda. Dynamo poskočilo v neúplné tabulce na jedenácté místo tři body za momentálně sedmou Slavii.

Pražané na jihu Čech doplatili na absence v obraně. Kvůli kartám postrádali stabilní obránce Latku s Nitrianským, v minulosti hráče Českých Budějovic, a brzy se ukázalo, jak jsou pro defenzivu červenobílých důležitým prvkem.

Dynamo vstřelilo v předešlých třech kolech jen jednu branku, dnes ale udeřilo hned z první střely po čtvrthodině hry. Po faulu Petráka, který zastoupil Latku na stoperu, napřáhl z přímého kopu Machovec a tečovaná rána propadla Čontofalskému do sítě. Domácí bek se dočkal druhé ligové branky.

Za šest minut Jihočeši po krásné kombinační akci zvýšili skóre. Táborský si narazil se Sandrem a technickou střelu umístil přesně k tyči. Radost z gólu mohl mít o to větší, že se trefil proti klubu, kde fotbalově vyrůstal.

Pražané domácího brankáře Daňka v první půli nijak neohrozili. Kisel ve skluzu minul a mezi tyče nenamířil svůj přízemní pokus ani Juhar. Trenér Slavie Rada nevydržel špatnou hru hostující obrany a ještě do poločasu stáhl chybujícího Cicmana.

Až v 55. minutě si hosté vypracovali první gólovou šanci, Kiselovu střelu ale vyškrábl na roh Daněk. Domácí se po změně stran zatáhli a soustředili se hlavně na defenzivu. Slavia získala střed hřiště, s Daňkem si ale dlouho nevěděla rady.

Dvacet minut před koncem na něm během pár sekund ztroskotali nejprve Mičola a pak i dorážející Škoda, který dokonce trefil tyč. Hosté se kontaktního gólu nakonec dočkali deset minut před koncem, kdy se hlavou po Korešově centru prosadil Škoda a po 541 minutách zlomil slávistické čekání na gól z venku. Domácí už ale těsnou výhru s vypětím sil a velkým štěstím ubránili.