Přestřelku na Old Trafford rozhodl Chicharito, co Blues a City?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester United v divoké přestřelce porazil gólem z poslední minuty Newcastle 4:3. Sunderland dokázal opět zaskočit favorizovaný Manchester City a zvítězil 1:0. Chelsea zvládla duel v Norwichi a gólem Juana Maty vyhrála 1:0.

Manchester United se v nečekané přestřelce s trápícím se Newcastlem hodně nadřel na tři body. Hosté začali favorita kousat už po čtyřech minutách, kdy se z dorážky trefil James Perch. Poté se dvakrát prosadil domácí obránce Jonny Evans, pohříchu však své zásahy rozdělil rovnoměrně do obou sítí. Red Devils sice v poločase prohrávali, ale po pauze je zpět do hry dostal Patrice Evra, který z dálky zamířil přesně k tyči. Newcastle však znovu vedl, když po levé straně utekl Gabriel Obertan a útočník Papiss Cissé na přední tyči nedal Davidu de Geovi šanci zasáhnout. Zanedlouho však opakovanou střelu vyrovnal Robin van Persie. Když na druhé straně poslal Sammy Ameobi svoji střelu pouze do tyče, rozhodl definitivně ve prospěch domácích po centru Michaela Carricka Mexičan Javier Hernández.

Chelsea navázala na vysoké vítězství nad Aston Villou, i když na půdě Norwiche jí ke třem bodům stačila jedna branka. O tu se postaral krátce před poločasem Španěl Juan Mata, který se napřáhl z dálky a s pomocí tyče překonal brankáře Marka Bunna. Domácí sice tradičně předvedli bojovný a soudržný výkon, nicméně šancí si před Petrem Čechem mnoho nevytvořili. Největší příležitost měl obránce Sebastien Bassong, ale jeho hlavička přelétla břevno.

Do sítě svého bývalého klubu se trefil záložník Adam Johnson a zajistil Sunderlandu překvapivé vítězství nad favorizovaným Manchesterem City. Hosté sice měli více ze hry a v prvním poločase je zachránilo břevno po střele Vincenta Kompanyho, ale Johnson po změně stran překonal brankáře Joea Harta střelou z 22 metrů k bližší tyči. V závěru mohl ještě vyrovnat Sergio Agüero, ovšem neuspěl a Citizens se tak propadli již sedm bodů za vedoucí Manchester United.

Queens Park Rangers se ani po utkání s West Bromwichem Albion neodlepil od posledního místa v tabulce Premier League. Na podmáčeném hřišti otevřel skóre ránou z dálky Chris Brunt, na rozdíl dvou gólů odskočili hosté po situaci, kdy Anton Ferdinand hlavičkoval proti vlastní brance a Robert Green si srazil míč do sítě. Naději alespoň na bod dal domácím kontaktní gólem Djibril Cissé, ale hostující brankář Ben Foster v závěrečné šanci vychytal hlavičku Clinta Hilla a Baggies tak z Loftus Road odjíždějí s plným bodovým ziskem.

Everton povrdil v domácím utkání s Wiganem roli favorita a po vítězství 2:1 prodloužil svoji sérii bez porážky už na sedm duelů. Góly začaly na Goodison Parku padat až po poločase, jako první se tečovanou střelou prosadil domácí Leon Osman. Svůj 500. zápas v Premier League oslavil kapitán Toffees Phil Neville, který přihrál na druhý gól Philu Jagielkovi. Hosté snížili zásluhou Arouny Koného, ale víc už jim domácí nedovolili.

Anglická liga - 19. kolo:

Manchester United - Newcastle 4:3 (25. Evans, 58. Evra, 71. Van Persie, 90. Hernández - 4. Perch, 28. vlastní Evans, 68. P. Cissé)
Reading - Swansea 0:0
Everton - Wigan 2:1 (52. Osman, 77. Jagielka - 82. Kone)
Fulham - Southampton 1:1 (8. Berbatov - 85. Lambert z pen.)
Sunderland - Manchester City 1:0 (53. Johnson)
Norwich - Chelsea 0:1 (38. Mata)
QPR - West Bromwich 1:2 (68. D. Cissé - 29. Brunt, 50. vlastní Green)