Plzeň v Jablonci vedla, vítězství Baumitu ale vystřelil Piták

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Hráči Jablonce v úvodním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty zvítězili doma nad ligovým lídrem Plzní 2:1. Hosté přitom vedli po brance Mariána Čišovského, ale Karel Piták po změně stran dvěma góly rozhodl o výhře Severočechů. Odveta se hraje za týden, Plzeň potřebuje k postupu vyhrát 1:0 nebo o dva góly.

Oproti ligovým zápasům udělaly oba týmy změny v sestavě. Především Plzeň protočila hráče hned na sedmi postech oproti sobotní porážce s pražskou Spartou.

Byli to však právě hosté, kdo začal aktivněji a už od 5. minuty vedli, když jablonecká obrana odvrátila míč jen k Čišovskému na hranici šestnáctky a slovenský stoper bez problému trefil odkrytou branku Baumitu.

Domácí měli k vyrovnání blízko ve 12. minutě, ale Pázlerovu hlavičku vytěsnil mezi tyče v posledním možném okamžiku brankář Kozáčik. Jinak ale měla více šancí Plzeň, ovšem Tecl ani Adamov své příležitosti nevyužili.

Jablonecký brankář Špit se pak vyznamenal v závěru poločasu, kdy se plzeňský bek Řezník v rohu vápna opřel do míče, ale domácí gólman výborným zákrokem střelu směřující pod břevno vyrazil.

I úvod druhé půle patřil Viktorii. Adamov se po Rossiho chybě řítil na Špita, ale ten opět dokázal míč vytěsnit. Jenže v 62. minutě Vaněk pronikl do vápna Plzně, přesnou přihrávkou našel Pitáka, který z pomocí teče srovnal.

Jablonec po brance ožil a Plzeň lehce zatlačil. V 66. minutě pálil tvrdě, ale nepřesně Loučka. V 73. minutě byl ve vápně Plzeň strčený zezadu Třešňák Čišovským a sudí Kovařík bez dlouhého přemýšlení nařídil pokutový kop. Ten s velkým přehledem proměnil znovu Piták a zařídil Jablonci výhodnou pozici do odvety.

Úvodní čtvrtfinálové utkání Poháru České pošty:

Jablonec - Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 62. a 76. z pen. Piták - 5. Čišovský. Rozhodčí: L. Kovařík - Plesar, Pochylý. ŽK: Třešňák - Limberský, Čišovský. Diváci: 1235.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš (46. Štochl), Novák - Kopic, Loučka, Piták (86. Kubista), Vaněk, Pázler (65. Třešňák) - Zoubele. Trenér: Kotal.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Hejda, Kovařík - Darida, Procházka - Ďuriš, Tecl (78. Kolář), Zeman (71. Limberský) - Adamov (85. Bakoš). Trenér: Vrba.