Jablonec v Seville ztratil všechny naděje, prohrál 0:6 a vypadl

Jablonec bojoval ve čtvrteční odvetě závěrečného předkola Evropské ligy na půdě Betisu Sevilla o šanci postoupit do základní skupiny soutěže. Před týdnem Severočeši prohráli na domácí půdě 1:2 a jejich naděje nebyly moc veliké. V Seville je však domácí tým zcela rozprášil a vyhrál nakonec zcela jasně 6:0.

Jablonec nastoupil na nepříliš kvalitním trávníku v Seville v oranžových dresech a hned v úvodu musel přestát šanci Moliny, Špit ale proti němu včas vyběhnul a zakončení mu v podstatě znemožnil. Po čtvrt hodině hry mířil z voleje jen těsně mimo Rubén Castro.

Stejný hráč o chvíli později dostal od Sevilly krásnou kolmou přihrávku a lehkým obloučkem překonal Špita. Uběhlo jen deset minut a Betis udeřil podruhé. Centr z pravé strany si srazil do vlastní sítě Vít Beneš a domácí vedli už 2:0.

Chvíli před přestávkou měl ale šanci také Jablonec. Hubník vybídl Vaňka, ale ten na Andersena nevyzrál. Na druhé straně zase musel Špit likvidovat tvrdou ránu Juanfrana.

Trenér českého týmu Roman Skuhravý sice o přestávce posílil ofenzivu, ale domácí brzy trestali další chybu. Třetí gól Betisu dal Matilla. Za dalších sedm minut dostal Molina krásný balon za obranu a s přehledem úspěšně zakončil. Další rychlý brejk předvedli domácí v 73. minutě a rychlou akci zakončoval tentokrát střídající Rodriguez.

Čestný úspěch Jablonce mohl čtvrt hodiny před koncem zaznamenat Kubista, který byl na hřišti jen pár vteřin. Z úhlu ale už nestihl dostat míč do branky. Naopak na druhé straně se o pět minut později krásně technicky trefil Xavi Torres. A to ještě Cedrick trefil brzy na to v dobré možnosti jen boční síť.

Hráči Betisu Sevilla vyhráli odvetu jasně 6:0 a zaslouženě postoupili do základní skupiny. Jablonec ale ještě má teoretickou šanci zahrát si další fázi také. V pátek totiž bude UEFA losovat z vyřazených týmů v play-off jednoho šťastlivce, který ve skupině nahradí Fenerbahce Istanbul, jenž byl ze soutěže vyřazen.

Odveta play-off Evropské ligy:

Real Betis Sevilla - FK Baumit Jablonec 6:0 (2:0)
Branky: 18. Rubén Castro, 28. Beneš vl., 50. Matilla, 57. Molina, 73. Rodriguez, 80. Xavi Torres. Rozhodčí: Nikolajev - Celovalnikov, Mosjakin (všichni Rusko). Bez ŽK.

Real Betis Sevilla: Andersen - Chica, Amaya, Figueras, Pérez (74. Chuli) - Juanfran, Sevilla, Matilla, Xavi Torres - Molina (59. Rodriguez), Rubén Castro (51. Cedrick).
FK Baumit Jablonec: Špit - Eliáš, Rossi Silva, Beneš, Novák - Vošahlík (46. Kopic), Piták (75. Kubista), Loučka, Vaněk, Čížek (46. Třešňák) - Hubník.