Suchý se Spartakem z EL vypadl, Uhrinův tým roznesl Tottenham

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Spartak Moskva s českým obráncem Markem Suchým překvapivě prohrál ve 4. předkole Evropské ligy se švýcarským St. Gallenem 2:4 a do hlavní soutěže se neprobojoval. V souboji týmů s českými hráči byl úspěšnější Besiktas Istanbul v sestavě se stoperem Tomášem Sivokem, který vyřadil výhrou 2:0 Tromsö Zdeňka Ondráška.

Spartak vedl již od první minuty, jenže ještě během prvního poločasu nechal soupeře otočit skóre na 1:3. Vzhledem k venkovní remíze 1:1 tak potřeboval Spartak vyhrát. Sedm minut před koncem zvládl snížit, ale soupeř vzápětí znovu odskočil na dva góly.

Prohra 1:2 z Norska nezabránila v postupu Besiktasi, v jehož stoperské dvojici v odvetě pomohl k čistému kontu Sivok. Istanbulský tým k nule přidal dvě branky mezi 52. a 55. minutou a vyhrál 2:0. Ondrášek nastoupil za Tromsö na posledních devatenáct minut.

Na hlavní soutěž se může těšit také české duo z Dněpropetrovsku Jan Laštůvka a Ondřej Mazuch, oba při vítězstvím nad estonským Kalju shodně nehráli. V součtu se čtvrteční výhrou 2:0 postoupil ukrajinský celek celkovým výsledkem 5:1, Plzeň stejného soupeře ve 3. předkole Ligy mistrů vyřadila souhrnným skóre 10:2.

V soutěži se představí i Frankfurt, za který ještě nemohl nastoupit útočník Václav Kadlec, avšak starty za Spartu v předkole mu nebudou bránit hrát zápasy ve skupině. Eintracht k venkovní výhře 2:0 nad ázerbájdžánským Karabachech přidal domácí vítězství 2:1.

Ani trenérská změna nepomohla Stuttgartu, který do odvety místo Bruna Labbadii vedl Thomas Schneider. Porážku 1:2 z Rijeky doma hráči v jeho premiéře téměř zvrátili, když čtvrt hodiny před koncem gólem na 2:1 přiblížil prodloužení Ibiševič, jenže chorvatský celek v poslední minutě zásluhou Mujanoviče vyrovnal a postoupil.

Zápas v Alkmaaru byl ukončen za stavu 0:1 pro řecký Atromitos. Fanoušci byli evakuováni kvůli požáru, který propukl na střeše stadionu. Duel by se měl dohrát v pátek. Alkmaar první zápas vyhrál 3:1.

Trenér polského Slasku Vratislav Stanislav Levý nebude asi spát nejlépe. Jeho svěřenci prohráli před týdnem na hřišti FC Sevilla 1:4 a doma utrpěli dokonce debakl 0:5. Podobně dopadl i kouč Dušan Uhrin mladší s Dinamem Tbilisi, které podlehlo Tottenhamu na White Hart Lane 0:3 a celkově dvojzápas prohrálo 0:8.