Nenadál porazil Slavii: nechal „zrakvit“ Boudjemuu, proti devíti Teplice skórovaly! (+ nová videa)

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Jasné ovlivnění výsledku. V hlavní režii hlavní rozhodčí Martin Nenadál! O výhře FK Teplice nad pražskou Slavií (1:0) v pondělní televizní Gambrinus ligy rozhodl svými skandálními (ne)výroky v závěru utkání sudí. Skutečnost, že na začátku druhé půle vyloučil po druhé žluté kartě náhradního slávistického kapitána Gecova, je v pořádku, i když i experti z řad fotbalistů v televizním studiu Fandy – Petr Švancara a Jaromír Šimr – se shodli na tom, že to bylo přísné (i s ohledem na první kartu). Ovšem v pořádku. Kdyby ale Nenadál použil stejný metr i pro Teplické, musel by ve druhé půli rychle stejně rychle vykartovat i domácího Vondráška. A hlavně – nenechat NESMYSLNĚ bez trestu – v závěru utkání – „kriminální“ Matulův „červený“ faul na nejlepšího hráče na hřišti, slávistického Francouze alžírského původu Boudjemuu! Zatímco zraněný slávista nemohl hrát, Tepličtí s vydatnou pomocí sudího proti devíti červenobílým „udatně“ dopravili vítězný míč do sítě. Doufám, že za to obdrží Cenu fair play za rok 2014 a že Martin Nenadál jim půjde za kmotra.

Červenou kartu pro Matulu ostatně okamžitě v přímém přenosu požadoval pravidlový expert FANDY a NOVA Sportu Robert Henn. Jenže žádná karta – a ni žlutá – nepřišla. Zato přišel v nerovné hře jedenáct na devět vítězný teplický gól. Je jen ironií osudu, že ho vstřelil bývalý slávista, obránce Hošek a že to byla jeho první ligová branka v životě.

Nepotrestaný Vondrášek sudího hladil po ruce!

Vraťme se ale ještě hlouběji do druhé půle. Jak lize najít i v on-line reportáži idnes.cz v 70. minutě slávisté spěchají do protiútoku. Jenže teplický Vondrášek zápasnickým způsobem posílá k zemi - koho jiného než - Boudjemuu. Že by za to udělil žlutou kartu, se rozhodčí Nenadál ani nenaděje.

Vondrášek mu je za to vděčný, dokonce ho přijde ta verdikt bez kartičky poplácat! Až do pondělka 10. března 2014 jsem si myslel, že fotbalový sudí je nedotknutelný a že po něm hráči nesmějí „sahat“. Už tahle Vondráškova „pochvala“ v přímém přenosu byla zralá na další karetní trest. Ten přišel v 75. minutě po dalším Vondráškově zákroku na nedostižného Boudjemuu, jenž si dělal s teplickými hráči, co chtěl. Jenže to už měl jít po druhé žluté kartě pod sprchy a hrálo by se 10 na 10.

Dlužno podotknout, že i v oslabení byla Slavia na půdě třetího nejlepšího ligového celku lepší. To, že vyšla naprázdno, je dílem sudího Nenadála a také výtečných zákroků teplického gólmana Grigara (hlavně při Juharových povedených ranách v prvním dějství).

Jako by mladý sympatický nizozemský trenér Alex Pastoor polil oslabené svěřence (nemohl do hry nasadit potrestaného kapitána Pitáka, ani Vošahlíka s Nitrianským) nějakou živou útočnou vodou.

Pokud budou červenobílí pokračovat (už v pátek večer v Edenu proti Znojmo – od 20.00 hodin vysílá jejich zápas s nováčkem opět FANDA) v nastoupeném trendu, nemohou mít s ligovou záchranou potíže.

Jak říkal kolega, komentátor FANDY a NOVA Sportu Tomáš Radotínský, musejí ovšem zapracovat na disciplíně. „Není možné, aby byl v každém jarní zápase vyloučen poměrně brzy v utkání jeden slávista – Nitrianský v Olomouci, Vošahlík proti Dukle, Gecova v Teplicích,“ připomněl Radotínský. Vřele souhlasím. Jen by ovšem i rozhodčí měli zapracovat na „své disciplíně“. A měřit všem stejně (viz v pondělí nepotrestané Vondrášek a Matula).

Recividista Matula už zranil Jiráčka i Jandu!

Pokud jde o teplického hráče Milana Matulu, nebyl to jeho první brutální zákrok. Už v srpnu roku 2009 po utkání druhého ligového kola Plzeň – Teplice (2:2) kvůli surovému zákroku loktem vůči pozdějšímu reprezentantovi Petru Jiráčkovi disciplinárka Matulu potrestala rekordním trestem ve výši osmi zápasů!
Hrůzostrašný zákrok si dobře prohlédněte:

A téměř přesně před čtyřmi lety – 13. března 2010 – po utkání Slavia – Teplice (0:0) v Edenu podali červenobílí na Matulu stížnost kvůli zranění jejich hráče Petra Jandu. Tenkrát disciplinární komisi konstatovala, že šlo o nezaviněný souboj – posuďte sami:

V pondělí byl ovšem Matulův zákrok na Boudjemuu TĚŽCE ZAVINĚNÝ. Rád bych uvěřil tomu, že předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková použije podobná slova jako po nedělním utkání Sparta – Plzeň (1:0): „Každý NEZÁVISLÝ člověk musel vidět, že Matula měl být vyloučen.“ A že tedy rozhodčí Nenadál hrubě ovlivnil výsledek utkání Teplice – Slavia (1:0).