Osm hráčů jejichž cena překračuje 100 milionů liber

Osm hráčů jejichž cena překračuje 100 milionů liber

Po světových trávnících neběhá mnoho hráčů, u nichž by se přestupová částka mohla vyšplhat přes magickou hranici 100 milionů liber. Server givemesport.com sestavil žebříček osmi borců, u nichž by se tato vysoká částka mohla v případě přestupu objevit.

Deset budoucích superstar anglické Premier League

Lionel Messi (Barcelona)

Leckdo může argumentovat tím, že Messi nemá cenu ani 100 milionů liber, ale jen jeho výkupní klauzole je ve výši 250 milionů eur. Pravdou však je, že odhadnout přesně cenu argentinského míčového kouzelníka je velmi obtížné, protože jeho odchod z Nou Campu je takřka nepředstavitelný.


Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

Podle studie profesora Gerarda Moliny je Ronaldova cena mezi 150 – 160 miliony eur. V posledních čtyřech letech na San Bernabeu podává portugalský reprezentant výborné výkony, což jeho cenu také výrazně ovlivnilo. Až do přestupu Garetha Balea držel Ronaldo rekord v přestupní částce, ale i po příchodu velšského reprezentanta do Realu zůstává jedničkou týmu Cristiano Ronaldo.
[break]

Moyes: Už žáčkům zdůrazňují, že je důležité neinkasovat hned po vstřeleném gólu


Wayne Rooney (Manchester United)

Když v lednu vedení Manchesteru United oznámilo prodloužení smlouvy s Rooneym do léta 2019 s týdenním platem 300 tisíc liber týdně, cena anglického reprezentačního útočníka opět stoupla. Rooney je jedním z příjemných překvapení v jinak nelichotivé éře Davida Moyese. Pokud by chtěl někdo Rooneyho vykoupit, musel by si jistě připravit částku vyšší než 100 milionů liber.


Eden Hazard (Chelsea)

Třiadvacetiletý záložník londýnské Chelsea je budoucností nejen belgické reprezentace, ale i „Blues“. O Hazarda se v lednu zajímala cela řádka klubů, nikdo ale neuspěl. Jose Mourinho se Hazarda nehodlá vzdát a při dotazu na cenu řekl, že je minimálně třikrát lepším hráčem, než když ho Chelsea kupovala z Lille za 32 milionů liber, od čehož si každý cenu dokáže jednoduše odvodit.
[break]

Deset budoucích superstar anglické Premier League


Luis Suarez (Liverpool)

V létě se o uruguayského reprezentanta zajímala Chelsea, ve hře byl i Real Madrid. Liverpool však svou hvězdu udržel a nyní si vedení „Reds“ mne ruce. Suárez totiž řádí jako utržený ze řetězu, když je jasně nejlepším střelcem soutěže a drží mistrovské naděje Liverpoolu hodně nad vodou. V nové smlouvě má Suárez výkupní klauzoli ve výši 100 milionů liber, přičemž rivalové z Premier League by museli přihodit ještě 30 milionů liber.


Sergio Agüero (Manchester City)

Argentinský reprezentační forvard přišel na Etihad Stadium v roce 2011 za 40 milionů liber z Atlétika Madrid a během tří sezon prokázal, o jak kvalitní investici šlo. V dresu City má smlouvu do roku 2017 a vedení by ho rádo udrželo. Ačkoli měl letos potíže se zraněními, i tak dal ve 28 zápasech 26 branek.
[break]

10 hvězd fotbalu a jejich největší slabiny


Gareth Bale (Real Madrid)

Nejdražší přestup v historii uskutečnil v létě Real Madrid, když z Tottenhamu koupil velšského rychlíka Garetha Balea za 86 milionů liber. V dresu „Bílého baletu“ potvrzuje svou světovou extratřídu. Do statistik si v lize zapsal už třináct branek a dvanáct asistencí. Případný odchod Balea z Realu v nejbližší době je naprosto nereálný, už proto, že by si Real rozhodně neřekl menší částku, než za Balea zaplatil.


Neymar (Barcelona)

O ceně, kterou za brazilský talent Barcelona v létě zaplatila, se doposud vedou diskuze. Jedno však jisté je. Kdyby ho chtěl některý klub z Barcelony vykoupit, musel by sáhnout hodně hluboko do kapsy. Barcelona se totiž své budoucí hvězdy, která se jistě předvede i na domácím mistrovství světa, vzdát.