Mít držení míče 86 procent a prohrát? Krok zpět bolí, říká Iniesta

Mít držení míče 86 procent a prohrát? Krok zpět bolí, říká Iniesta

O záchranu bojující Granada, která figuruje na fotbalové mapě od roku 1931, byla proti Barceloně jasným outsiderem, vždyť s ní před víkendovým soubojem čekala na výhru třináct zápasů. Martinův výběr byl sice lepší ve všech směrech, ale gólový recept nenašel a musel se před skromným celkem sklonit.

Osm hráčů jejichž cena překračuje 100 milionů liber

Katalánskému gigantovi na Estadio Nuevo Los Cármenes nepomohlo ani držení míče, které dosáhlo neskutečných 81 procent (web Barcelony uvádí dokonce 86 procent!). To samé se dá říci také o třinácti rohových kopech a devětadvaceti střeleckých pokusech...

Neúspěch, který Barcu odsunul až na třetí místo, přišel i přes jasnou výhru v individuálních statistikách. Nejvíce přihrávek v domácím dresu měl třiadvacetiletý záložník José Luis Recio a byl jich 21, s tím, že jejich přesnost se zastavila na 67 procentech. Hostujícímu Fábregasovi jich naproti tomu napočítali 88 s úspěšností 86 procent. Více než osmdesát přihrávek měli na svém kontě i Alex Song či Iniesta, jehož úspěšnost byla dokonce 93 procent.

"Vyzkoušeli jsme všechno a mohli jsme skórovat. Udělat krok zpět při tak malém počtu zbývajících zápasů bolí," přiznal španělký reprezentant a zaskakující kapitán Andrés Iniesta.

A co největší hvězda kolosu z Camp Nou Lionel Messi? Několik šancí měl, ale na branku zamířil jen jednou. Jednou byl faulován a v jednom případě fauloval on sám. Sagnol o něm po Lize mistrů s Atlétikem řekl, že "dělal z lidí idioty". O mnoho lepší výkon ovšem nepředvedl a na zlepšení reputace si tedy musí počkat minimálně do neděle, kdy jeho tým přivítá Bilbao.

Deset nejdominantnějších klubů historie