Mourinho a dalších 5 nenáviděných trenérů Premier League

Mourinho a dalších 5 nenáviděných trenérů Premier League

Media rádi přiživují některé výroky trenérů. Obzvlášť, když se jedná o vůdce předních klubů. Je samozřejmě pravdou, že někteří často citovaní, si občas pustí svou pusu více na špacír. Své udělají také neúspěchy týmu v zápasech a ve finále může být daná osobnost nenáviděna z vícero stran. Přibližme si trenéry Premier League, kteří se netěší příliš oblibě.

Prodej Wilfrieda? Až po MS

Jose MourinhoSoučasný trenér Chelsea Jose Mourinho je jedním z nejvíce nenáviděných v Evropě, podle trenéra Feyenoordu Ronalda Koemana. Mourinho obětuje vítězství vše a za každou cenu. Portugalský stratég disponuje obrovským taktickým rozumem. S tím je spojena i častá slovní válka s trenéry soupeřů nebo nemístními poznámkami na adresu hráčů svých protivníků. Přesto nelze popřít, že 51letý Mourinho je jedním z nejúspěšnějších trenérů dnešního fotbalu. Podle Koemana kouč Chelsea nevytváří nejkrásnější fotbal, ale dokáže vyhrávat. Jeho vliv a schopnosti nelze podceňovat, přesto jsou zastíněny některými nechutnými praktikami, které z něho dělají terč časté kritiky ze strany vrstevníků a příznivců soupeřících klubů.

Arsene WengerTrenér Arsenalu je bezpochyby jedním z nejvlivnějších manažerů Premier League. 64 letý francouzský stratég působí v tomto klubu od roku 1996. V současnosti po odchodu Sira Alexe Fergusona se jedná o nejstaršího trenéra anglické nejvyšší soutěže. Úspěšný stratég Gunners, se kterými vyhrál tři ligové tituly a čtyři trofeje FA Cup je však také v nemilosti publika. Fanoušci ostatních klubů mu vyčítají především nedostatek sportovního ducha a jeho zlozvyk obviňovat okolí, když výsledky jdou proti němu a jeho týmu. Po dlouhé šňůře bez trofeje se začíná zdát možností, že by na Emirates Stadium skončil letos v létě.

[break]Čech: Liverpool si vede pozoruhodně, ale my jsme stále poblíž

David MoyesNeměl to od začátku v Manchesteru United jednoduché. Za pouhých devět měsíců si David Moyes vysloužil pověst vychytralého trenéra, které se jeví jako bezradný taktik a jenž je odsouzen k nezdaru. Pozice pro bývalého trenéra Evertonu bude složitá asi do konce jeho působení v tomto klubu, neboť navázat na úspěch svého předchůdce Alexe Fergusona, není jednoduchou záležitostí. Neustále je terčem kritiky fanoušků Red Devils. V současnosti se Manchester United krčí na sedmém místě v tabulce Premier League bez šance na titul a rozplývá se i naděje na Ligu mistrů. Je jisté, že nová sezóna bude muset být na Old Trafford zářná, nebo si bude moci začít balit kufry.

Alan PardewArogantní trenér Newcastle United je známý ignorací kritiky, když nejsou věci růžové, jak by si přáli fanoušci klubu. V tuto chvíli jsou však na pohodlném devátém místě v tabulce Premier League, ale v dosti žalostné formě, neboť vyhráli pouze jeden z posledních šesti zápasu. Při zápase na hřišti Hallu dokonce udeřil hlavou domácího hráče Davida Meylera, za což si vykoledoval pokutu 60 tisíc liber od fotbalového svazu a stopku na 7 zápasů na lavičce United. Fanoušci se divoce hlásí o jeho vyhození, Pardew však tyto útoky arogantně odmítá a svádí je na negativní média.

[break]Damková: Neomluvitelné, Slavia měla kopat penaltu. A Plzeň?

Sam AllardyceTrenér West Ham United je známý pro neatraktivní styl hry, ke kterému své hráče vede pod svou vizí a taktikou. Většina fanoušků West Hamu se modlí k tomu, aby rozehraná sezóna byla tou poslední Allardyce v Upton Parku. Jeho výbuchy hněvu před novináři a gestikulace prsty z něho udělala tradičního hříšníka.

Tim SherwoodKdyž nahrazoval v Tottenhamu na postu trenéra Andreho Villas-Boase, spekulovalo se o čerstvém větru pro tento klub. Postupně však taktéž propadl nevoli fanoušků i odpůrců. Spekuluje se, že se z White Hart Lane brzy vytratí. Manažer klubu Daniel Levy prý začal jednat s nizozemským trenérem Louisem van Gaalem o převzetí klubu od příští sezóny.

Atlético jde s dobou. Jaké technologické prvenství si připsalo?