TOP 5: Jak může hrdý Albion vyhrát Mistrovství světa 2018?

TOP 5: Jak může hrdý Albion vyhrát Mistrovství světa 2018?

[hot]ANALÝZA[/hot] Anglie znovu zklamala na velkém mezinárodním turnaji, když vypadla v základní skupině Mistrovství světa. Jak můžou hráči, kteří hrají v nejlepších týmech světa, takhle selhat? Anglie musí hledět do budoucnosti. Jaké kroky musí Angličané podniknout, aby se zlepšili pro příští mistroství? Je to jednoduché. eFotbal.cz přináší 5 nejdůležitějších kroků, které pomohou hrdému Albionu vybudovat silnější tým pro další největší fotbalový turnaj světa, který se bude konat v Rusku.

TOP 3 nejefektivnější rybáři evropských přestupových vod

5) Udržet Roye Hodgsona a jeho trenérský štáb

Na minulém šampionátu v Jižní Africe nebyli příčinou neúspěchu hráči, ale tehdejší kouč Fabio Capello. O čtyři roky později není možné vinit anglický trenérský tým ze dvou inkasovaných gólů proti Uruguayi, které vsítil Luis Suarez. Góly jdou na vrub dvěma nevysvětlitelným chybám v obraně.

Hodgson pevně věří v nasazování mladých, talentovaných hráčů, kteří na oplátku důvěřují ve schopnosti svého trenéra, což není na mezinárodní scéně obvyklým jevem.

[img id="45100"]
Angličané prozatím na šampionátu odehráli dvě utkání, v nichž nezískali ani bod. Nutno podotknout, že Hodgsonposlal na hřiště sestavy, jejichž potenciál vyhrát byl výrazně vyšší než vlastní předvedený výkon.

Anglický národní tým byl často podrobován kritice, že si nevytváří gólové šance a nehraje dostatečně útočný fotbal. Na letošním šampionátu toto tvrdit rozhodně nelze.

[break]
Lampard: Mimo domov občas nedojde k nejrozumnějším rozhodnutím

4) Nevybírat hráče podle rychlosti, ale dle kvalit v centrovaných míčích

Je složité si vzpomenout, kdy se Angličané naposledy prezentovali kvalitní křídelní hrou.
Složité je rovněž pochopit, proč má Albion pouze jednoho hráče, který je schopen doručovat kvalitní centrované míče – levého beka Leightona Bainese.

Gerrard a Rooney tuto schopnost rovněž mají, ale není to popisem jejich práce.

Postavením Sterlinga a Welbecka na křídlech dodáte týmu potřebnou rychlost. Nicméně tato rychlost je zbytečná, pokud nedokáží proměnit své šance, což bylo evidentní v předchozích dvou zápasech. Obzvláště velkým zklamáním byl výkon Sterlinga, který nenavázal na povedený výkon proti Itálii.

Anglie se musí vrátit k nasazování klasických křídelních hráčů, jakým je například Oxlade Chamberlain.

Od dob Davida Beckhama Anglie postrádá křídelníka, který by v této disciplíně exceloval. Theo Walcott a Aaron Lennon se kouzlu centrovaných míčů nenaučili. Možná by nebylo od věci, kdyby David Beckham dal svým následovníkům pár lekcí.

[break]
Je nejrychlejším hráčem šampionátu Robben, nebo Aurier?

3) Odstavit starší hráče

Steven Gerrard si musí uvědomit, že jeho časy v národním týmu jsou už sečteny.
Způsob jakým Lodeiro přetlačil a přesprintoval Gerrarda se výrazně podobá neslavnému okamžiku Garetha Barryho na Mistroství světa 2010, kdy mu to samé provedl Mesut Ozil.

Gerrard měl rovněž prsty v druhém inkasovaném gólu. Svojí nedůraznou hlavičkou dostal obranu svého týmu do úzkých a Suarez neměl problém navýšit skóre.

Gerrardův přínos pro národní tým (113 reprentačních startů a 21 gólů) nebude nikdy zpochybňován. Taktéž hráči jako Lampard, Johnsson a možná i Jagielka by měli být vyjmuti z budoucích nominací.
Anglie by měla dát šanci mladé generaci hráčů a přerušit tak poslední dekádu plnou neúspěchů.

[break]
Pět přestupových bomb! Kdo zamíří po MS do Premier League?

2) Nechat vykrystalizovat hráče co nejdříve, ne až příští šampionát

Anglie musí dát šanci nové generaci. Pozn.: co nejdříve. Hráči jako Barkley, Stones a Shaw by neměli být nováčky na mezinárodní úrovni, protože to budou právě oni, kdo budou s největší pravděpodobností startovat na příštím šampionátu.

Potřebují dostat prostor pro zlepšení a pochopení hry svých reprezentačních kolegů. To nutně neznamená, že by měli nastupovat pravidelně v základní sestavě, ale je důležité je postupnými krůčky začleňovat do sestavy.

Měli by získat zkušenosti, které budou zúročeny za čtyři roky v Rusku.

[break]
Rooney: Musíme se vzchopit

1) Najít kvalitního štítového záložníka

Roy Hodgson, jak se zdá, není velkým příznivcem Michaela Carricka ačkoliv je to právě on, kdo je v současnosti nejlepším štítovým záložníkem.

Hodgson hraje rozestavení 4-2-3-1, kde je potřeba dvou kvalitních štítových záložníků, kteří kryjí záda čtyřem ofenzivním spoluhráčům a dvěma krajním obráncům.

Ačkoliv měl Henderson solidní turnaj, jeho kolega na stejném postu se jeho výkonům nevyrovnal.
Toto není manifestace za Michaela Carricka a jeho zařazení do týmu. Nicméně Hodgson musí najít jiné řešení, když nechce spoléhat na Carrickovy služby.

Stáhnout Gerrarda z pozice ofenzivního záložníka a přeškolit ho na defenzivního je možná dostačující na klubové úrovni, ale na mezinárodní úroveň je to málo.

Anglie má očividně velké ofenzivní schopnosti. Defenzivní hra Angličanů se však jeví jako nedostatečná.