TOP 6 největších zklamání skupinové fáze mistrovství světa

TOP 6 největších zklamání skupinové fáze mistrovství světa

Brazilské mistrovství světa má za sebou skupinovou fázi a již v sobotu se do sebe pustí první osmifináloví soupeři. Úvodní část šampionátu přinesla mnoho překvapivých momentů, šokující vítězství i zklamání. Zde je TOP 6 nejvýraznějších zklamání letošního mistrovství světa.

Nejzajímavější NEJ dosavadního průběhu MS

Výkony rozhodčích


Od úvodního dne šampionátu jsou pod palbou kritiky rozhodčí. Po přísné penaltě, kterou v prvním zápase šampionátu nařídil japonský sudí Nišimura ve prospěch domácí Brazílie, kupili muži s píšťalkou a jejich kolegové s praporky jednu chybu za druhou.

Výrazně se projevili i ve druhém zápase mistrovství světa, když kolumbijská trojice sudích, v čele s hlavním Wilmarem Roldanem, neuznala dva regulérní góly Mexiku kvůli domnělému ofsajdu. Rozhodčí však turnaj nezvládali ani v dalších utkáních, své o tom mohou povídat fotbalisté Bosny a Hercegoviny, které další nesmyslný ofsajd připravil o vedení nad Nigérií a dost možná i o postup do osmifinále.
[break]
TOP 5: Jak může hrdý Albion vyhrát Mistrovství světa 2018?

Anglie


Hrdý Albion znovu narazil. Výběr Roye Hodgsona měl být konečně konkurenceschopný, ale nestalo se. Angličané jedou domů jako poslední tým skupiny s jediným bodem. Skupina D byla sice jednou z nejtěžších, Angličané však svou úlohu opět nezvládli.

Po porážce s Itálií přišel další neúspěch i s Uruguají, jen v posledním utkání skupiny uhráli Hodgsonovi muži remízu s překvapením turnaje Kostarikou. Nezkušený tým plný nadějí již nyní vyhlíží další turnaje, na kterých by měla mladá generace konečně ukázat, že Anglie stále patří mezi nejužší fotbalovou špičku.
[break]
Brazilec Ronaldo má o finalistech jasno

Romelu Lukaku


15 branek v 31 ligových startech. Taková byla bilance střelce Evertonu, který v Premier League patří londýnské Chelsea. Nadějná belgická reprezentace na něj v Brazílii hodně spoléhala, jenže tento snajpr zůstal rozhodně za očekáváním, když v prvních dvou zápasech Belgie střídal a ve třetím vůbec nenastoupil.

Vítězství proti Rusům zařídil Divock Origi, další nadějný útočník Wilmotsova výběru, který na hřiště přišel právě za „neviditelného“ Lukakua. Tomu se střídání vůbec nezamlouvalo a na lavičce působil velmi podrážděně, svému trenérovi údajně odmítl podat ruku,
[break]
Pohár bude "vracet" Puyol

Španělsko


Nečekalo se, že Španělé obhájí titul mistrů světa, ale nečekalo se ani to, že by „La Roja“ cestovala po skupině domů. Vládci velkých fotbalových akcí posledních šesti let zcela nezvládli svou úlohu. V prvním zápase na turnaji vůbec nestačili energickému výkonu Holanďanů a odnesli si potupného „bůra“.

Laxně nastoupili i do zápasu s Chile, se kterým prohrávali do poločasu už 0:2. Ve druhém dějství sice byli aktivnější, jenže nedokázali proměnit své gólové příležitosti a již po dvou zápasech měli jasno o tom, že pojedou domů. Chuť si spravili v posledním utkání skupiny, v němž přehráli Australany a zvítězili 3:0.
[break]
FIFA pod palbou Maradony...

Pobřeží slonoviny


Jména jako Drogba, Gervinho, Bony, Kalou nebo bratři Touréové nestačila. Ambiciózní celek z Afriky znovu skončil před branami osmifinále. Od „Slonů“ se čekalo rozhodně víc, jenže kromě druhého poločasu s Japonskem zůstali fotbalisté francouzského trenéra Lamouchiho za očekáváním.

Ve druhém zápase skupiny podlehli rozjeté Kolumbii, v rozhodujícím mači o postup pak nestačili na Řeky. „Sloni“ zklamali především v útočné fázi hry. Jejich přechody do útoku byly pomalé a pro soupeře často čitelné. Když se k tomu přidají nevynucené chyby obránců, osud hráčů Pobřeží Slonoviny byl zpečetěn.
[break]
Pokousaný Chiellini: Suárezův trest je přemrštěný

Diego Costa


Mnoho se o něm namluvilo a napsalo. Střelec Atlética Madrid dal ještě před šampionátem španělské metropoli sbohem, aby zamířil do Chelsea, kam si ho vybral José Mourinho. Naturalizovaný Španěl narozený v Brazílii měl být jednou ze střeleckých hvězd 20. mistrovství světa.

Stejně jako celé Španělsko však vyhořel. V prvním zápase s Nizozemím sice pro své barvy vybojoval pokutový kop, víc ale nesvedl a to hlavní, co se od něj očekávalo, nepřišlo. Trenér Španělska Del Bosque Costu v průběhu zápasu vždy střídal, k velkému překvapení všech ale na hřiště neposílal historicky nejlepšího španělského střelce Davida Villu, ale Fernanda Torrese, který hru výrazněji neoživil ani proti Holandsku, ani proti Chile a jen navázal na své dlouhodobé tápání.