Van Persie: Dovolená? Ne, raději příprava s Van Gaalem!

Van Persie: Dovolená? Ne, raději příprava s Van Gaalem!

Holandský snajpr Robin van Persie vynechá dovolenou, aby se mohl od úvodního dne zapojit do přípravy pod novým manažerem Louisem Van Gaalem. Stále ještě kouč nizozemské reprezentace se do příprav na novou sezonu v Manchesteru United zapojí ihned po skončení dvacátého mistrovství světa, následovat ho chce i svěřenec Van Persie.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Podle Sunday Mirror je Robin van Persie ochoten vynechat svou letní dovolenou, aby ukázal svou oddanost klubu, v němž se chystá holandská letní revoluce. Svým přátelům dal třicetiletý střelec jasně najevo, že nehodlá využít čtyřměsíční dovolenou po světovém šampionátu, kterou jako doporučenou vypisuje FIFA.

Bývalý hráč Feyenoordu nebo Arsenalu by rád s Manchesterem odcestoval na letní turné po Spojených státech amerických a chtěl by hrát hlavní roli v plánech manažera Van Gaala. Na svou cestu do USA přitom Manchester United odlétá již 17. července, tedy pouhé čtyři dnypo vyvrcholení mistrovství světa v Rio de Janeiru.

Zdroj blízký holandského reprezentantovi uvádí: „Neexistuje žádná možnost, že by si Robin nechal ujít předsezónní turné United, tím spíš, že do klubu přichází nový manažer Louis Van Gaal.“

Podle zmíněného zdroje je však možné, že do USA by Van Persie za tým přijel se zpožděním: „Kdyby Nizozemci prošli až do finále, je tady nějaká šance, že by si Van Persie odpočinul jeden, maximálně dva týdny,“ uvádí zdroj blízký střelci Manchesteru United, „za dobu své kariéry se totiž naučil naslouchat svému tělu.“

„Do Ameriky však odcestuje určitě, dříve nebo později. Je totiž natěšený na spolupráci s Van Gaalem,“ uzavřel zdroj blízký hráči.

Otázkou tak zůstává, zda-li zkušený forvard až příliš neriskuje. Vždyť jeho těla rozhodně není ze železa, o čemž se několikrát přesvědčili nejen v Manchesteru, ale především v Arsenalu, kde promarodil dohromady několik měsíců. Posledním, kdo tak může Van Persiemu nařídit dny odpočinku, je sám nový manažer Van Gaal. Jednal by tak ve vlastním zájmu, protože na novou výzvu potřebuje hlavní střeleckou zbraň Manchesteru United zcela v pořádku.

Neymar: Proč jsem odmítl Chelsea


Giggs o svém trenérském angažmá: Nebyl jsem připravený