Juventus posiluje! Přichází borci z Manchesteru i Realu

Juventus posiluje! Přichází borci z Manchesteru i Realu

Italský mistr Juventus Turín před novou sezonou vydatně posiluje. Vedení „Staré dámy“ finalizuje příchody Patrice Evry z Manchesteru United a Alvara Moraty z Realu Madrid. Kromě toho se ovšem dohodlo i s Juanem Iturbem z Verony, za něhož zaplatí částku ve výši 27 milionů eur.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Juventus s Veronou vyjednává od začátku července. Původně nabízel 25 milionů, což Verona odmítla. Po přihození dalších dvou milionů už ale vedení Verony souhlasilo. Ve středu se Iturbe sešel se sportovním ředitelem Verony Seanem Soglianem a jeho protějškem z Juventusu Fabiem Paraticim a všechny strany se dohodly na přestupu.

Jedenadvacetiletý Argentinec dal v loňské sezoně Serie A osm branek v jedenadvaceti zápasech, což z něj rázem udělalo žhavé zboží na přestupovém trhu.

V nadcházejících dnech by měl být zpečetěn i přestup Evry, jenž na Juventus Stadium zamíří za 3,5 milionů eur. V Itálii podepíše smlouvu na dva roky.

V uplynulém ročníku Evra v dresu United odehrál více jak 25 zápasů, díky čemuž mu vedení mohlo nabídnout prodloužení kontraktu, ale vzhledem k příchodu talentovaného Luka Shawa ze Southamptonu není setrvání Evry na pořadu dne.

Za španělského útočníka Alvara Moratu zaplatí Juventus Realu Madrid 18 milionů eur a další čtyři miliony zaplatí na dalších poplatcích. V transakci je ovšem zahrnuta klauzole na zpětný odkup. Během nadcházejících dvou let si tak bude moci Real Moratu pořídit zpět za 33 milionů eur.

Video: Pětice neuvěřitelných branek základní fáze mistrovství světa