Ronaldo stále v nejistotě

Ronaldo stále v nejistotě

Ronaldo, který hraje nyní za španělský velkoklub Real Madrid měl přestoupit do AC Milán. Vše vypadalo jasně a fotbalový národ měl za to, že brazilská hvězda přestoupí. Jenže italský klub z Milána chce Ronalda získat zcela zdarma, což se samozřejmě Realu Madrid nelíbí.

Minulý týden se italský klub a Ronaldo dohodli na podmínkách přestupu. AC přikázal brazilskému hráči, aby se vyvázal ze smlouvy ve Španělsku. "Teď už to není v našich rukou, pokud se uvolní z Realu, tak přijde, v opačném případě ne," jasně řekl víceprezident italského AC Adriano Galliani.

Real Madrid sice do budoucna s Ronaldem nepočítá, ale zase se s ním nechce rozloučit úplně zadarmo, takže nabídka z Itálie je tak velmi vzdálená k tomu, aby se uskutečnila.

AC Milán se zbavilo takové hvězdy jakou je Andrej Ševčenko, potřebovalo náhradu už v létě. A také projevilo zájem o Ronalda, tehdy Realu Madrid nabídl italský klub 11 miliónů liber. Jenže tehdy se ho ještě Real zbavit nechtěl, stále mu věřil, že se zlepší jeho fotma.

A kam chce vlastně Ronaldo? "Jsem hrdý, když o mě má zájem takový klub jako AC Milán. Je to jediný klub, kam bych chtěl jít. Trenér mě v Madridu nechce a já to akceptuji," řekl Ronaldo. Ale ani on pořádně neví, jak jsou jednání a jak se vše vyvine.

[ 23. 1. 2007 - channel4.com / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]