Fanoušci Lyonu nevěří v Barošovo umění

Fanoušci Lyonu nevěří v Barošovo umění

Příchod českého útočníka Milana Baroše do Olympique Lyon řeší problémy klubu jen částečně, přestože Lyon má pocit, že na výměně za Nora Carewa vydělal, píše dnes francouzský sportovní list L'Équipe. Z jeho komentáře vyplývá, že vidí Baroše v Lyonu spíš v pozici náhradníka. Fanoušci se na webových stránkách vyslovují k Barošově příchodu rozporně.

L'Équipe napsal, že vzhledem k zátěži, jakou bude představovat Liga mistrů, by Lyon po příchodu Baroše neměl zapomenout na loňský záměr získat dva útočníky. Trenér Gérard Houllier však prý má pravděpodobně za to, že přítomnost Baroše mu dává v každém případě větší možnosti, než jaké mu dával Carew.

List si pak klade otázku, zda příchod českého útočníka neohrožuje postavení Brazilce Freda. "Tlak od Baroše bude nutně silnější než tlak od Carewa, který se fakticky svému postavení nezpěčoval", soudí deník, ale dodává, že Houllier pravděpodobně někdy zkusí postavit Freda a Baroše vedle sebe.

Agentura AFP poznamenala, že Brazilec neprožíval zrovna nejlépe zprávy o příchodu nového muže v době, kdy byl zraněn. Pro Freda, kterého prý lyonští fanoušci nikdy úplně za svého nepřijali, však bude podle AFP příchod Baroše příležitostí zvýšit úroveň své hry.

V názorech fanoušků na Baroše lze najít vše od úplného odmítání až po projevy naprosté důvěry. "Když ho vypískali v Anglii, nevím, co dá Lyonu," napsal jeden. Podle dalšího "fanoušci a novináři chtěli jméno, tak ho mají, ale Lyon obvykle bere za základ hodnotu hráče, a když je známo, že Baroš dal za tuto sezonu jeden gól a tráví čas večírky..." "Zakrátko budeme litovat. Nestojí za nic, v Aston Ville jen zahříval lavičku, je přeceňovaný," píše další.

Proti tomu stojí názory, že Baroš se stane "skutečným matadorem" Lyonu, že "dokonale doplňuje střelce, jako jsou Fred nebo Benzema", že druhá polovina jeho sezony bude určitě velmi dobrá nebo že Baroš "může být skvělý". "Když mu dává Houllier druhou šanci, znamená to, že je velmi dobrý," soudí jeden příznivec klubu. Reagoval tak na někdejší Houllierovu poznámku, že nikdy nedává šanci dvakrát. Reakci dalších lze shrnout slovem "uvidíme".

[ 23. 1. 2007 - ČTK / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]