Maniche jde na hostování do Chelsea

Maniche jde na hostování do Chelsea

Ještě zdravotní prohlídka a portugalský záložník Maniche může hrát za londýnskou Chelsea. Maniche bude na Stamford Bridge půl roku hostovat s tím, že v létě ho za pět milionů liber může Chelsea z Dynama Moskva vykoupit.

O Maniche se vážně zajímal především José Mourinho, který portugalskou hvězdu vedl v FC Portu. "Jsem velmi netrpělivý. Nemůžu se dočkat až budu na Stamford Bridge. Přišlo mi hodně nabídek, ale jak se ozvala Chelsea, byl bych blázen, kdybych ji odmítl," vyjádřil se k transferu samotný fotbalista.

"V týmu znám hodně hráčů a hlavně trenéra Mourinha, který hodně pomohl mé kariéře. Věřím, že stejně jako v Portu, budeme mít spolu v Chelsea také velké úspěchy," dodal.

Maniche chtěl v lednu za každou cenu opustit ruské Dynamo Moskva a vydat se do některé vyspělejší fotbalové části Evropy. Několikrát prohlásil, že se mu nelíbí ruské podmínky jak fotbalové, tak osobní. Když do hry o Manicheho vstoupila Chelsea, bylo o přestupu v podstatě hotovo. Monaco a Atlético Madrid, který o něj také stály, transfer sledovali jen zpovzdálí.

[ 3.12.2006 - Pavel Janega ]