Brno vyhrálo na Julisce, i když dostalo „negól“

To zase bude povyku kolem výkonu sudích. V sobotu bylo vytočeno doběla Brno, které hrálo na Julisce. Kvůli prvnímu gólu – nególu v jeho síti. Na konečný výsledek to ale nemělo vliv. Zbrojovka vyhrála na Julisce 2:1.[b]Tučně[/b]

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Oč šlo? Ve 40. minutě po centru hlavičkoval Tomáš Berger, brněnský brankář Doležal chytal míč u brankové čáry. Lapil jej do koše, chtěl rozehrát, ale sudí pískl a ukázal ke středovému kruhu – gól. Situaci takto viděl asistent rozhodčího David Hock, který doporučil hlavnímu Orlovi gól uznat. Domácí se tak srotili kolem sedmigólového střelce a slavili vedení.

Ne tak Brňané, kteří vehementně protestovali u obou rozhodčích. Samozřejmě marně. „Pro mě zcela nepochopitelný gól,“říkal po utkání trenér hostů Kotal. „Z lavičky to sice nemáte šanci vidět, ale brankář říkal, že se míč od tyče odrazil do hřiště a já mu věřím,“ pokračoval po zápase.

Zbrojovku ale gól zdravě nakopl. O přestávce se jim do kabiny donesla zpráva, že gól to podle televize nebyl. „To nás zdravě naštvalo a ve druhém poločase jsme si došli pro vítězství,“ potěšilo trenéra Zbrojovky, která díky čtvrté výhře v sezoně poskočila v tabulce na šesté místo.

O zlom se postaral Jakub Řezníček, minulý týden dal dvě branky doma Slovácku, nyní tuto normu splnil na Julisce. „Měl jsem dvě šance, tak jsem dal dva góly. Věřím, že to takhle půjde i dál,“ řekl spokojeně, ale k vedoucímu „nególu“ Dukly se nechtěl vyjadřovat: „Stál jsem na půlce a pořádně to neviděl,“ zakončil.

Krejčí: Obdržený gól nám paradoxně asi pomohl