Bičík chyboval a Slavia ovládla derby

284. derby patří Slavii! Ta po vynikajícím výkonu porazila Spartu zaslouženě 1:0, o jedinou branku se v nastavení první půle postaral Jaromír Zmrhal.

Sázka zdarma až do 1 500 Kč

284. derby nám přineslo jedinou branku, ovšem bylo se na co dívat. Už v 5. minutě unikl Deli spolu se Škodou, ale domácí hráči se nedomluvili a ze střely nakonec nebezpečí pro Bičíka nehrozilo.

Slavia byla od začátku aktivnější, za vše mluví počet střel v první půli (9-1). Kenia ale ze své šance branku minul, Škoda se při svém úniku dostal do velkého úhlu a Bičík jeho pokus bezpečně zachytil. Obrovskou šanci měl poté Štohanzl, jeho pokus ale těsně před brankovou čárou odvrátil Holek.

Domácí velice dobře kombinovali a dělali hostům problémy, v další šanci neuspěl Škoda a Voltrova rána byla zblokována. Již se zdálo, že do šaten se půjde za bezbrankového stavu. V první minutě nastavení ale z dálky po zemi vypálil Jaromír Zmrhal a k překvapení všech Bičík míč neudržel. Ten se nakonec došoural do branky a Slavia šla tedy do vedení.

Druhá půle přinesla očekávanou podívanou. Sparta držela míč, ale Slavia výtečně bránila a unikala do protiútoku. Jeden z nich zakončil Voltr, Bičík ale skvěle zasáhl a míč vytěsnil na roh.

Největší šanci Sparty měl po hodině hry střídající Fatai, trefil ovšem jen tyč. Následný přímý kop zapískaný po přísné ruce neměl gólové parametry. Sparta za celé utkání vyslal jedinou střelu na branku a i proto neuspěla.

V závěru udělala obrana domácích jedinou chybu, Brabec ji ale nepotrestal a míč nezasáhl. Za zmínku jistě stojí chování sparťanských fanoušků, kteří zaměstnávali hasiče a zřejmě by se nikdo nedivil, kdyby se duel přerušil. Další poznámku můžeme udělat k pomeznímu rozhodčímu, který třikrát zapískal neexistující ofsajd Slavie. Té to ale nakonec vadit nemusí.

Derby ovládla a zaslouženě se raduje z vítězství 1:0.