Odchody? Nebojím se, že dojde k masivnímu úprku, říká Ščasný

Odchody? Nebojím se, že dojde k masivnímu úprku, říká Ščasný

Sparta se z Evropské ligy poroučela až ve čtvrtfinálové fázi, což se v českých poměrech považuje za úspěch. Hlavním důvodem podle Zdeňka Ščasného bylo to, že se v kabině vytvořila skvělá parta. "Příkladem může být, že se novináři ptali Davida Lafaty, jestli mu nevadí, že v některých zápasech nehraje v základní sestavě a on odpověděl tak, jak to cítil – nevadí. Podřizuje se mužstvu a to cítím ze všech hráčů," citoval slova hlavního trenéra web sparta.cz. O čem všem mluvil po závěrečném hvizdu s Villarrealem nadřízený Bičíka, Matějovského, Fataie a spol.?

Vyhrajte zájezd do Francie na zápas Česko - Chorvatsko!

O děkovačce fanoušků, kteří tleskali ve stoje již v průběhu utkání...


"Vnímám to jako poděkování od fanoušků za celou sezonu v Evropské lize. Myslím, že si všichni uvědomili, že jsme letos dosáhli mimořádného úspěchu. Samozřejmě poděkování za výkon, byť jsme prohráli. Brzký gól se na výsledku podepsal strašně, protože kromě prvních pěti minut jsme zvládli první půli velmi dobře. Paradoxně každý protiútok a šance skončily brankou. Na druhou stranu jsme si to štěstí vybrali v jiných zápasech. To, co se nám povedlo s Krasnodarem a Laziem, teď bylo v obráceném gardu. Bylo to vynikající mužstvo a na co sáhli, to jim vyšlo. Kluci makali, dřeli a myslím, že se důstojně rozloučili. Bylo to až moc kruté. Sehráli jsme výborné zápasy v předchozím průběhu sezóny, přečkali šanci a udeřili sami z té první. Tentokrát to bylo obráceně. Z jejich první šance jsme inkasovali po přihrávce za obranu. Když jsme pak neproměňovali jednu šanci za druhou, tak to byl trochu zmar. Všichni jsme viděli a slyšeli, jak fantastičtí byli diváci, kteří nás hnali. Když jsem viděl jejich zápasy s Leverkusenem nebo Neapolí, tak si troufnu tvrdit, že je takhle výrazně nepřehrávali a nedostávali se téměř vůbec do šancí. A když chcete postoupit, tak musíte proměnit každou šanci. To bohužel nevyšlo, byl to zmar a už jsem si jen užíval zápas."

O tom, že v pohárovému duelu nezvykle nestáhl k ani jednomu střídání...


"Věřím, že zdravotní stav se nezhoršil. Měli jsme dohodu s Lukášem Váchou, že za nepříznivého stavu, ho do hry nepošlu, jen v případě, že bude šance na postup. A mladé kluky jsem tam za stavu 0:4 dávat nechtěl, protože by to bylo hrozně těžké. Pak jsme dali dva góly, zvedli jsme se, tak nebyl důvod střídat."

O tom, že v příští sezoně by mohlo být jeho mužstvo ještě silnější...


"Hráči nasbírali velké zkušenosti. Každý takový zápas je pro nás obrovské plus, protože v lize se hraje jinak a soupeře takového kalibru nepotkáte. Pro Evropu jsme nabrali jistě dost nových zkušeností, mužstvo se formuje a věřím, že když vhodně tým ještě doplníme, tak budeme ještě silnější. Vidím, jak se mužstvo víc a víc sehrává, získává sebedůvěru a některé výkony proti Villarrealu v odvetě byly fantastické. Ať je to Dočkal, Konaté, Juliš, Frýdek nebo Krejčí…nechci nikoho vypichovat speciálně, protože to byla skvělá sezóna v Evropské lize celkově."

O víře, že tým během léta neopustí klíčoví hráči nynějšího kádru...


"Je jasné, že i díky výkonům v Evropské lize zájem o některé hráče bude. Celou sezónu sem jezdili zástupci špičkových evropských klubů. A český trh je pro ně velmi zajímavý, protože je levný a seženete výborné hráče. Věřím, že po dohodě s vedením klubu nenastane žádný masivní úprk. Myslím si, že majitel klubu nemá potřebu za každou cenu prodávat hráče. Pokud samotní hráči uvidí, že se posouváme dál, zlepšujeme se a má to cenu, tak věřím, že nebudou chtít odcházet. Nebojím se ale, že dojde k masivnímu úprku."

O náročném programu, který pokračuje již v neděli v Ďolíčku proti Klokanům...


"Kdybych řekl, že se nebojím, že nám možná budou chybět síly, tak to bude drzé, a když řeknu, že bojím, tak budu posera. Zanechá to určitě nějaké stopy pro ligu, protože každé mužstvo potká pokles. Nikdo není schopný odehrát tuhle porci zápasů ve čtrnácti nebo patnácti lidech. Věřím, že i takový výkon nás nakopne dál a do zápasu s Plzní půjdeme s co nejmenším odstupem a rozdáme si to s nimi o titul."