Evropa? Slavia věří, že má dostatečnou kvalitu, aby uspěla

Evropa? Slavia věří, že má dostatečnou kvalitu, aby uspěla

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Slavia se po šesti letech díky Mladé Boleslavi vrací do evropských pohárů. Sešívaní ví, že vstoupí 14. července do 2. předkola Evropské ligy.

Bakoš: Slováci budou stále pro Plzeň bojovat jako do teď

Jaké ohlasy to přineslo v kabině slavného "S"? "Jsme šťastní, že nakonec to páté místo stačilo na postup do předkola Evropské ligy. Klub jako Slavia do Evropy patří a jsem rád, že se nám to s přispěním Boleslavi povedlo už letos. Věřím, že se na předkola pořádně připravíme a návrat Slavie do Evropy si jak my, tak fanoušci užijeme," citoval web slavia.cz slova Dušana Uhrina mladšího.

Jedním z těch, kteří už poháry okusil, je stoper Jiří Bílek. "Jsou to zápasy, kvůli kterým hrajeme fotbal. Pro náš mladý tým to bude obrovská zkušenost, ale já věřím, že máme dostatečnou kvalitu, abychom uspěli. Moc se na zápasy v Evropě stejně jako naši skvělí fanoušci, pro které je to odměna, těšíme," pokračoval na klubovém webu bývalý bek Kaiserslauternu.

Tím, kdo si v nich naopak odbyde premiéru, bude mladý středopolař Tomáš Souček. "Je to něco neskutečného, jsem strašně šťastný. Když se s námi na konci sezony loučil Karel Piták, říkal, že by nám hrozně moc přál evropské poháry, protože je hrál každý rok a jsou to přesně ty zápasy, kvůli kterým hrajeme fotbal. Jsem moc rád, že si Evropskou ligu zahrajeme už letos. Nemůžu se dočkat," zářil na webu slavia.cz český reprezentant do jednadvaceti let.

Slavia se kvůli pohárům sejdou po dovolených k přípravě již 2. června.