Pustí Stará dáma Macka do Švýcarska, Nizozemí či Belgie?

Pustí Stará dáma Macka do Švýcarska, Nizozemí či Belgie?

Devatenáctiletý ofenzivní záložník Roman Macek má v Juventusu Turín, s jehož juniorkou letos bojoval o tři trofeje, smlouvu do 30. června 2019.

Video: Argentina se sladce pomstila obhájcům titulu i bez Messiho

"Je to odměna a pobídka, abych ještě dvakrát tolik makal," pronesl na stránkách idnes.cz bývalý hráč Fastavu Zlín. "Byla to pro mě sezona snů. Jsem pod smlouvou v jednom z nejlepších týmů světa," pokračoval mladý hráč Staré dámy.

V Turíně už působí třetím rokem. Jaké byly uplynulé sezony z jeho pohledu? "V šestnácti jsem přišel, abych se ukázal a Juventus na mě uplatnil opci, což se stalo. Ve druhém roce jsem přešel do Primavery, dostal jsem se do sestavy a hrál s kluky o dva tři roky staršími. V letošní sezoně jsem odehrál přes 36 utkání ve čtyřech soutěžích včetně mládežnické Ligy mistrů. Největší odměnou byla příprava s áčkem a hlavně prodloužení smlouvy," doplnil v intervie pro idnes.cz Macek.

Ten by mohl odejít během letní přestávky na hostování. Ve hře bude například druhá nejvyšší soutěž Serie B, do níž chodí mladíci kvůli většímu hernímu vytížení nejčastěji. "Bude se to asi řešit na poslední chvíli. Může se objevit zájemce. Ale do Juventusu jsem přišel, abych si jednou zahrál za áčko první ligu. Můžu být širším kádru a ještě hrát za juniorku, třeba v Lize mistrů. Můžu jít na hostování v Itálii. První rok po Primaveře chodí kluci většinou do druhé ligy, aby je Juventus mohl sledovat. Snad budu mile překvapený," přál si na webu idnes.cz středopolař, jenž by ovšem mohl skončit i za hranicemi Apeninského poloostrova. "Juventus je velkoklub, má hodně známostí – ve Švýcarsku, Nizozemí, Belgii. Může to být také ve hře," upozornil Macek, jehož slova vyšla na idnes.cz.