Sparta v Rumunsku tvrdě narazila, Barca přestřílela Leicester

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Zůstalo to zase jen u snu, který se v odvetném utkání na horké rumunské půdě rozplynul. Pražská Sparta si opět Ligu mistrů v této sezóně nezahraje, neboť Steaua Bukurešť doma vyhrála 2:0. Obě branky utkání si připsal Stanciu. Letenský tým odehrál navíc skoro celý druhý poločas bez vyloučeného stopera Jakuba Brabce.

Sen o možné účasti Sparty v Lize mistrů se rychle rozplynul. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a pražský klub se trápil řadou nepřesností a nedostatečným nasazením. Defenziva českého zástupce byla velmi nedůrazná, čehož využil v jednatřicáté minutě Stanciu, který poslal na Bičíka nechytatelnou střelu. O šest minut později se mohlo skóre měnit znovu, když Steaua rozehrávala z půlky hřiště volný kop a ve snaze zaskočit vyběhnutého brankáře Sparty trefil Gabriel Tamas břevno.

V dalších minutách byla Sparta i nadále pod tlakem a žlutou kartu dostal stoper Jakub Brabec. Domácí zaskočil závar před jejich vlastní brankou, kterého chtěl využít David Lafata, ale jeho branka nebyla uznána z důvodu ofsajdu. Po změně stran si Brabec koledoval tak dlouho o druhou žlutou, až ji nakonec dostal a předčasně opustil trávník. Domácí čekali na rychlé protiútoky a po další chybě v obraně navýšil náskok opět Stanciu, který tak rozhodl o definitivním postupu svého týmu.

Liberec potvrdil chuť porvat se o Evropskou ligu a v odvetném utkání třetího předkola uspěl na domácí půdě 2:0. Rakouská Admira Mödling zaspala úvod, kterého Slovan využil nejprve po trefě Coufala a o čtrnáct minut později díky proměněné penaltě v podání Komličenka. Ve druhém poločase však český zástupce v pohárech ubral na svém nasazení a hosté začali nebezpečně zlobit. Skóre se však již neměnilo.

Barcelona na mezinárodním turnaji získala skalp aktuálního mistra anglické Premier League. Za Leicester City se ve druhém poločase dvakrát trefila posila z CSKA Ruska Ahmed Musa. Skóre otevřel ve 26. minutě El Haddadi. Ten se prosadil i v závěru první půle. Zbylé dvě trefy obstarali Suarez a Mujica.

3. předkolo Ligy mistrů:

Steaua - Sparta 2:0 (1:0)

Branky: 31. a 62. Stanciu. První zápas 1:1, postoupila Steaua.

Steaua: Nita – Enache, Tamas, Tosca, Momčilovic – Pintilii (C), Achim (64. Muniru Sulley) – A. Popa, Stanciu (81. Aganovic), Hamroun – Golubović (88. Tudorie).
Sparta: Bičík – Brabec, Nhamoinesu, M. Kadlec – Zahustel, Frýdek, Vácha, Dočkal, Konaté – Josef Šural (64. Juliš), Lafata (C) (83. Mareček).

FC Kodaň - Astra Giurgiu 3:0 (3:0)
Branky: 14. a 45.+2 Cornelius, 34. Santander

Hapoel Beer-Ševa - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Branka: 79. Tzedek

3. předkolo Evropské ligy:

Slovan Liberec - Admira Wacker Mödling 2:0 (2:0)

Branky: 20. Coufal, 34. Komličenko z pen. Rozhodčí: Petrescu - Ghinguleac, Grigoriu (všichni Rumunsko). ŽK: Komličenko - Kuttin. Diváci: 6125. První zápas: 2:1, postupuje Liberec.