Barcelona vítěznou sérii nepřerušila

Suverénní Barcelona vyhrála už sedmnáctý soutěžní zápas v řadě, když v neděli v 19. kole španělské Primera División porazila na Nou Campu Bilbao 2:1.

Zápas s předposledním Bilbaem se ovšem pro katalánský velkoklub nevyvíjel dobře. Celou sezónu se trápící Atletico poslal do vedení v 16. minut Llorente. Naštestí pro Barcu se opět prosadil brazilský míčový kouzelník Ronaldinho. Tentokrát proměnil ve 38. minutě penaltu. O vítězství Barcelony rozhodl těsně po přestávce Lionel Messi, kterého v 84. minutě vystřídal po sezóně odcházející Larsson. Barcelona dohrávala o deseti - Deco byl ovšem vyloučen až v 90. minutě.

Real Madrid začíná napňovat slova klubového šéfa Pereze o tom, že v roce 2006 Bílý balet zapomene na dlouhotrvající krizi. Sevillu FC, které se letos v lize daří nad očekávání, porazil na Bernabeu 4:2. Galacticos poslal do vedení v 7. minutě Guti, na začátku druhého poločasu ovšem vyrovnal Fabiano. Vítězství Realu zařídil Zidane, který nejprve proměnil v 58. minutě penaltu a za tři minuty přidal další gól. Pět minut před koncem snížil hostující Ocio, ale Zidane dovršil těsně před závěrečným hvizdem hattrick.

Celta Vigo, která toužila posunout se do špičky ligové tabulky, nedokázala vyhrát na hřišti desátého Getafe a vybojovala pouze remízu 1:1. V úvodu druhé půle vyrovnával hostující Angel.

La Coruňa si uřízla ostudu v duelu s posledním Alavésem

Devátá Zaragoza porazila sestupem ohroženou Mallorcu 3:1, když se dvakrát trefil domácí útočník Diego Milito. Konečně zabral trápící se Espaňol, který se celou sezónu pohybuje těsně nad sestupovým pásmem. Tentokrát dokázal sebrat tři body domácímu San Sebastianu a dotáhl se na něj do středu tabulky. Barcelonský tým vyhrál 1:0, když se těsně před koncem trefil Tamudo. V souboji týmů z chvostu tabulky podlehla Málaga doma Cádizu 0:2.

Ostudu si uřízl sebevědomý tým Deportiva La Coruňa, který doma podlehl poslednímu Alavésu 0:2 po gólech Aloisiho a Bodipa. Depo plánovalo útok na třetí Valencii, nakonec zůstalo čtrvté s bodovým náskokem před Villarealem. La Coruni se doma přestává dařit - na svém stadionu prohrála tři ze čtyř posledních utkání.

Účastník Ligy mistrů Villareal podlehl Racingu Santander 0:1, přestože soupeř hrál od 53. minuty jen o devíti. Villareal měl drtivou převahu, ale gól vstřelit nedokázal. O výsledku rozhodla branka záložníka Matabueny ze 22. minuty.

Valencia potvrdila formu, Osasuně nedala šanci

Betis Sevilla počtvrté v této sezoně vyhrál. Nad Atlétikem Madrid zvítězil už v sobotu 1:0 a ze sestupové pozice se vyšvihl až na čtrnácté místo. Jediná branka padla v závěru úvodní půlhodiny, vstřelil ji bývalý reprezentační záložník Capi.

Ve formě hrající Valencia zvítězila také v sobotu nad Osasunou Pamplona 2:0 a stáhla její náskok na druhém místě tabulky na tři body. Hráči Valencie tak mohou nadále doufat, že ve zbytku sezóny zvládnou těžký úkol - připravit o titul hrdou Barcelonu. Valencia rozhodla o výsledku na konci prvního a v úvodu druhého poločasu. Trefili se Regueiro a Villa.

Mužstvo Sanchéze-Florese se proplížilo na třetí místo v tabulce poté, co v lize neprohrálo už osm zápasů v řadě. "Je unáhlené říkat, že Barcelona má titul v kapse," řekl před víkendem kouč SANCHÉZ-FLORES. "Teď přijdou na měsíc o jednoho ze svých klíčových hráčů (Samuel Eto´o se zúčastní afrického Poháru národů) a přitom hrají ve třech soutěžích a čeká je těžký zápas s Chelsea. Nemyslím si, že Barca udrží tempo. A navíc spolu ještě hrajeme v našem domácím prostředí, takže bychom neměli ztrácet víru," doplnil trenér.

Valencia ve středu v zápase Královského poháru eliminovala útočnou sílu Villarealu a nedostala gól už v šesti soutěžních zápasech po sobě. Osasuna naopak začíná po zimní pauze ztrácet dech - ve středu vypadla v poháru s Deportivem La Coruňa.

Výsledky 19. kola, sobota:

Real Madrid - FC Sevilla 4:2 (7. Guti, 58. z pen., 61. a 94. Zidane - 51. Fabiano, 85. Ocio)
Barcelona - Bilbao 2:1 (16. Llorente - 38. z pen. Ronaldinho, 51. Messi)
Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (30. Capi)
Valencie - Pamplona 2:0 (45. Regueiro, 52. Villa)
La Coruňa - Alavés 0:2 (21. Aloisi, 51. Bodipo)
Getafe - Celta Vigo 1:1 (43. Gavilán - 46. Angel)
Málaga - Cádiz 0:2 (15. a 38. Medina)
Santander - Villarreal 1:0 (22. Matabuena)
San Sebastian - Espaňol 0:1 (90. Tamudo)
Zaragoza - Mallorca 3:1 (27. a 80. Milito, 26. Oscar - 75. Arango).