Ronaldova gólová jízda proti Atlétiku? Může být rád, že dohrál

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] "Ronaldo sestřelil Atlético", nebo dokonce "Ronaldo zničil Atlético." Titulky podobného rázu se objevily na stránkách většiny internetových médií po hattricku portugalské útočné star Realu Madrid do sítě městského rivala a jasné výhře bílého baletu 3:0 na stadionu Vicente Calderona. Ovšem, kdyby se do sobotního zápasu pořádně vložil rozhodčí, Ronaldo se vůbec opěvovaným hrdinou stát nemusel.

Hráč s číslem sedm na zádech uspěl nejprve v prvním poločase z trestného kopu a v druhé půli uzavřel skóre proměněnou penaltou a gólem zblízka dokončil hattrick. Navíc se s osmnácti přesnými zásahy stal zároveň nejlepším střelcem historie madridského derby, když překonal legendárního Alfreda di Stefana, a dočkal se i velké pochvaly od trenéra Zinedina Zidaneho. "Nikdy jsem nepochyboval o tom, že Cristiano je nejlepší, a dnešek tu debatu uzavírá," uvedl Francouz na adresu svého svěřence.

Dočkal vyloučený byl, Ronaldo za podobný výlev ne

Ovšem druhé a třetí branky v pořadí se Ronaldo vůbec v sobotu nemusel dočkat. V zápase totiž ukázal i svou temnější tvář. V 63. minutě, tedy sedm minut před proměněnou penaltou, se totiž Portugalec dostal po osobním souboji do křížku s protihráčem Kokem a nezůstalo jenom u slovního komentáře.

Ronaldo se po záložníkovi Atlétika ohnal levou i pravou rukou a pak se ještě oba zblízka potkali svými hlavami. Nezaujatého fanouška pak možná udivilo, že oba dva kohouti inkasovali od hlavního sudího Davida Fernandeze Borbalana, který mimochodem pískal v roce 2015 i šlágr české ligy mezi Spartou a Plzní, jenom žlutou kartu.

Klidně totiž mohl oba s červeným trestem poslat předčasně pod sprchy. A nikdo by se tomu nemohl nijak divit. Těžko říci, jestli by hráči Realu bez svého klíčového muže v deseti dotáhli ostře sledované utkání do vítězného konce. Ale na kdyby se ani ve fotbale nehraje. Sudí rozhodl tak, jak rozhodl. Real si připsal do tabulky další tři body a v ligové tabulce má už čtyřbodový náskok na druhou Barcelonu. Atlético je na páté pozici zpět o devět bodů.

Například sparťan Bořek Dočkal dostal za úder loktem do obličeje protihráče v české lize před reprezentační přestávkou v duelu s Libercem červenou kartu a ještě třízápasový trest navrch. Zřejmě jako polehčující okolnost hrál pro Ronalda fakt, že svého soupeře netrefil rukama naplno, jak zřejmě ve vzteku zamýšlel a následný střet hlavami už rovněž nebyl příliš intenzivní a tolik emotivní.

Pokud však sudí Borbalan CR7 nevyloučil jenom kvůli tomu, že jde o Cristiana Ronalda, pak je to jednoznačně špatně.