Ružomberok byl v Edenu bez šance, Slavia mu dala šestku

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Jen pár dní poté, co dostal MFK Ružomberok nakládačku od Sparty (0:5), se aktuálně pátý celek slovenské nejvyšší soutěže představil ve čtvrtek odpoledne také proti druhému slavnému "S" z Vršovic.

Sparta rozdává radost venkovu a Červenka není Křetínský ani Tvrdík

Pro Slavii šlo na umělé trávě v Edenu o poslední domácí přípravu před odletem na herní soustředění do Španělska a kouč Jaroslav Šilhavý avizoval, že sešívaným fanouškům představí řadu zimních posil včetně nejnovější akvizice Stanislava Tecla, jenž nastoupil s kapitánskou páskou.

Roli favorita začali potvrzovat domácí, kteří nastoupili v rozestavení 4-4-2, velice rychle. Již ve třetí minutě totiž otevřel skóre Milan Škoda, jenž potrestal faul na Ruslana Mingazova. O dalších osm minut později již byl rozdíl dvougólový - Michal Frydrych našel svým centrem opět českého reprezentanta a ten hlavičkou přehodil i slovenského brankáře Macíka.

Ještě neuběhla ani půl hodina hry a už to bylo 3:0, za což mohly dvě nové tváře. Po standardní situaci exlibereckého univerzála Jana Sýkory se k míči dostal stoper Michael Lüftner, jenž se radoval z premiérové trefy v novém trikotu.

Sedm minut po změně stran sice účastník slovenské Fortuna ligy snížil a zdálo se, že by se mohl vrátit do hry, ovšem dirigentskou taktovku držela i nadále Slavia. Čtvrtý gól zaznamenal střídající Gino van Kessel, jenž se prosadil po centru Zmrhala, páté rozvlnění sítě zařídil po vybídnutí Mešanoviče Mick van Buren a šestou trefu přidal Udinese skautovaný Antonín Barák, jenž se radoval po přesné střele k tyči zpoza vápna.

Více už se v Edenu nepřihodilo. Zatímco Pavlenka udržel čisté konto, druhý brankář Kovář inkasoval jeden gól a na tabuli tak svítil konečný výsledek 6:1.

Přípravný duel v Edenu:

SK Slavia Praha - MFK Ružomberok 6:1 (3:0)

Branky: 3. a 11. Škoda, 29. Lüftner, 66. Van Kessel, 69. Van Buren, 79. Barák - 51. Lačný.

SK Slavia: Pavlenka – Frydrych, Bílek, Lüftner, Flo – Mingazov, Ščuk, Alvir, Sýkora – Tecl, Škoda.

Druhá půle: Kovář – Bořil, Bílek, Souček, Švento – van Kessel, Hušabuer, Barák, Zmrhal – Mešanovič, van Buren.

Ružomberok: Macík – Menich, Maslo, Texeira – Kružliak, Nagy – Daniel, Takáč, Mareš, Gal Andrezly – Lačný.