Famózní představení v Lize mistrů! Dva zápasy nabídly 14 branek!

Ofenzivní galakoncerty byly k vidění v úterních zápasech jarního vyřazovacího kola Ligy mistrů. Manchester City ve strhujícím duelu porazil Monaco 5:3 a Atlético Madrid zvítězilo na hřišti německého Leverkusenu 4:2!

Na Etihad Stadium se od úvodního hvizdu děly věci. Hrálo se ve vysokém tempu nahoru dolu. Ve vynikajícím světle se představovali hostující Bernardo Silva s Mbappém. V dresu domácích byl zase hodně vidět Sané. Skóre otevřel ve 26. minutě Sterling a načal tak gólové představení. Ještě do poločasu se totiž podařilo knížecímu celku otočit zásluhou Falcaa a Mbappého. Po změně stran mohlo Monaco přidat další trefu, ale Falcao po faulu na svou osobu penaltu trestuhodně zahodil.

Na druhé straně vyrobil obrovskou chybu chorvatský reprezentační gólman Subašič a bylo vyrovnáno. V jedenašedesáté minutě už ale opět vedli hosté, o což se druhou trefou v utkání postaral kolumbijský snajpr Falcao. Pak už ale stříleli pouze hosté, kteří prokázali nebývalou efektivitu. Z šesti pokusů mezi tři tyče dali pět branek. Nejprve vyrovnal Agüero po centru z pravé strany. Následně po centru z levé strany otočil vývoj duelu Stones a na konečných 5:3 uzavřel Sané.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:4 (0:2)

Branky: 48. Bellarabi, 68. vlastní Savič - 17. Saúl, 25. Griezmann, 59. Gameiro z pen., 86. Torres. Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (všichni Skot.). ŽK: Henrichs, Dragovic, Wendell, Aránguiz - Torres, Gabi, Filipe Luís. Diváci: 29.300.

Leverkusen: Leno - Henrichs, Dragovic, Toprak, Wendell - Aránguiz, Kampl - Bellarabi (66. Pohjanpalo), Havertz (56. Volland), Brandt (87. Bailey) - Hernández. Trenér: Schmidt.

Atlético: Moyá - Vrsaljko, Savič, Giménez, Filipe Luís - Koke, Gabi, Saúl, Carrasco (78. Torres) - Gameiro (73. Thomas), Griezmann (78. Correa). Trenér: Simeone.

Manchester City - AS Monako 5:3 (1:2)

Branky: 58. a 71. Agüero, 26. Sterling, 77. Stones, 82. Sané - 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta - Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, Bernardo Silva, Fabinho. Diváci: 53.351.

Manchester: Caballero - Sagna, Stones, Otamendi, Fernandinho (62. Zabaleta) - Y. Touré - Sané, Silva, De Bruyne, Sterling (89. Navas) - Agüero (87. Fernando). Trenér: Guardiola.

Monako: Subašič - Sidibé, Glik, Raggi, Mendy - Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) - Bernardo Silva (85. Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) - Falcao. Trenér: Jardim.