Slavné comebacky v Lize mistrů: Nechybí Liverpool ani slovenský tým

Přestože je na první pohled rozhodnuto, nikdo by se neměl vzdávat předem bez boje. Své o tom ví několik týmů v historii Ligy mistrů, které dokázaly převážit misky vah na svou stranu a nakonec v zápase zvítězit. Ani ztráta o tři branky je nezastavila.

Werder Brémy – Anderlecht Brusel 5:3, 1993

Severoněmecký celek tehdy vedl Otto Rehhagel, pozdější mistr Evropy s řeckou reprezentací. Ta se prezentovala defenzivním fotbalem, zatímco Werder tradičně sázel na ofenzivu. Už v prvním zápase skupiny málem dohnal třígólovou ztrátu proti Portu, nakonec však prohrál 3:2. S Anderlechtem se to vyvíjelo stejně. Stav 3:0 platil do 66. minuty, kdy dal první gól novozélandský útočník Rufer a stejný hráč také v 89. minutě uzavřel skóre na 5:3. Zápas odehrál mj. Miroslav Votava, pražský rodák reprezentující po emigraci Německo.