Zamává Mnichovu, nebo zůstane? Ancelotti Sanchesovu budoucnost zná...

Zamává Mnichovu, nebo zůstane? Ancelotti Sanchesovu budoucnost zná...

Perspektivní záložník Renato Sanches už je součástí Bayernu Mnichov necelých devět měsíců. V Allianz Areně se však zatím nedokázal představit dle svých představ.

Vzhledem k nepříliš významnému hernímu vytížení se v německém a portugalském tisku začalo spekulovat, jestli by pro mladíka nebyla lepší změna trikotu a pravidelné hraní.

Křídelníkův nadřízený Carlo Ancelotti se však nechal slyšet, že k žádnému podobnému scénáři nedojde a rychlonohý fotbalista bude součástí úřadujícího německého šampiona také v ročníku 2017/2018.

"Určitě se ho nezbavíme,. Renato bude hrát za Bayern i během příští sezóny, tím jsem si jistý," prohlásil někdejší stratég AC Milán, Paris Saint-Germain, Chelsea či Realu Madrid, jenž usedl na mnichovskou lavičku loni v létě po Josepu Guardiolovi.

Devatenáctiletý portugalský reprezentant, za něhož zaplatil bavorský titán 35 milionů eur, odehrál v dosavadním bundesligovém dění 397 minut čistého času a během jedenácti startů (čtyři z nich byli v základní sestavě) zatím neskóroval.

V Německém poháru ho poslal italský trenér do hry dvakrát a v Lize mistrů strávil mistr Evropy z loňského roku na trávnících během šesti vystoupení 201 minut času.

Bayern si jinak v právě probíhajícím ročníku Ligy mistrů vydělal již 70 milionů eur, čímž již zastínil svou loňskou účast, kdy bral za semifinále "pouze" necelých 65 milionů eur. A protože jsou Neuer, Lewandowski, Lahm a spol. stále ve hře, příjmy budou ještě vyšší..