Gentleman Xabi Alonso, jenž vyhrál všechno, odchází, i když se cítí dobře

Gentleman Xabi Alonso, jenž vyhrál všechno, odchází, i když se cítí dobře

Bayernu Mnichov za pár měsíců nezamává pouze třiatřicetiletý Philipp Lahm, ale také o dva roky starší Xabi Alonso, jenž druhý březnový čtvrtek potvrdil, že právě probíhající soutěžní ročník 2016/2016 bude v jeho profesionální kariéře posledním.

Místem, kde se odchovanec Realu Sociedad San Sebastian, jenž si zahrál také za Liverpool a Real Madrid, rozloučí, tak bude bavorská Allianz Arena.

"Bayern Mnichov chce poděkovat skvělému hráči a osobnosti za vystupování na nejvyšší úrovni na hřišti i mimo něj. Xabi Alonso je jedním z velikánů světového fotbalu, během své kariéry vyhrál všechno, co se vyhrát dalo. Je to pozoruhodný člověk a fotbalový gentleman," vyjádřil se na adresu veterána záložní řady předseda mnichovského giganta Karl-Heinz Rummenigge.

Mistr světa i Evropy získal v Mnichově dva ligové tituly a o ten třetí bojuje právě v těchto dnech a týdnech pod vedením Carla Ancelottiho, jenž ho v ligové sezoně využil v devatenácti případech a Xabi má nakročeno k vyrovnání či překonání svého gólového maxima za ligový rok (V Liverpoolu dvakrát finišoval se čtyřmi góly, nyní má tři).

"Rád jsem byl součástí rodiny Bayernu Mnichov. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale věřím, že nadešel ten správný čas. Vždycky jsem chtěl skončit dříve než později. Stále se cítím dobře, ale chtěl jsem skončit na nejvyšší úrovni," objasnil svůj konec španělský záložník, který působí v Bayernu po boku svých krajanů Thiaga Alcantary, Javi Martíneze a Juana Bernata.