Trenér budoucnosti má prý hodnotu 400 milionů. Kdo ji zaplatí?

Trenér budoucnosti má prý hodnotu 400 milionů. Kdo ji zaplatí?
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Těžko říct, zda jde o neuváženou střelbu od pasu či dobře promyšlený ekonomický tah. Každopádně Německo o víkendu ohromila „cena“ jednoho mladého muže, který v podstatě ještě nikdy nic nevyhrál, ale už se o něm mluví jako zářivé hvězdě budoucnosti.

A není to konkurent Messiho, Ronalda, Neymara či Lewandowského, ale spíše Kloppa, Mourinha, Guardioly či Pocchetina a dalších. Řeč je o Julianu Nagelsmannovi, trenéru Hoffenheimu, jemuž bude v létě teprve 30 let. Samozřejmě na něj přišla debata v rozhovoru pro internetové vydání Weltam Sonntag, kdy se respondentem předního a uznávaného periodika stal DietmarHopp, mecenáš vesnického Hoffenheimu. (připomeňme, že Hoffenheim se od roku 2006 prokousal z regionálních soutěží až na současné – zatím – medailové umístění v Bundeslize).

Hopp je totiž prací mladého a perspektivního kouče tak unesen, že nechce ani slyšet, že by Julian odešel na vyhlášenější německé či jiné evropské adresy. A pište si, že už se zájemci poptávají. A tak mecenáš vypustil do éteru sumu, za kterou by byl ochoten svůj trenérský klenot pustit dva roky před koncem platného kontraktu. Ta suma zní: 400 milionů euro! „Julian bude brzy jedním z nejvyhledávanějších trenérů na světě!“ zdůvodnil Hopp hodně nadsazenou sumu a výrazně prý u toho mrknul.

Vesničané dál senzačně směřují do Ligy mistrů

Ve fotbalovém světě se prostě nic neutají, Hoppova polemika o odstupném evidentně naráží na sondování především Bayernu (a taky Dortmundu) na možné angažování tohoto trenéra. Nikoliv hned, ale v budoucnosti, nutno podotknout celkem blízké.

V Mnichově ani ve Vestfálsku zatím na Hoppova slova nijak nereagovali, mají totiž plnou hlavu starostí s blížícími se čtvrtfinále Ligy mistrů. Dortmund hraje už v úterý doma s Monakem, Bayern hostí o den později ve šlágru této fáze soutěže Real Madrid.

Sobotní vzájemné utkání obou německých klasiků ukázalo, že s mnohem lepší formou se potkal mnichovský kolos. „Abychom s Bayernem uspěli, museli bychom podat mnohem lepší výkon,“ truchlil po utkání Thomas Tuchel, kouč hostí.

Ancelottiho sice těšila výhra, ale více než na tabulku Bundesligy se musel dívat na marodku. Zápas po proměněné penaltě nedohrál Lewandowski, ale jeho rameno je prý jen naražené, za to kvůli kotníku nebude ve středu hrát Hummels, vrátit do sestavy se mohou Neuer a Müller.

V úterý a ve středu večer bude fotbalové Německo na nohou. S ním i Julian Nagelsmann. Bude nasávat atmosféru Ligy mistrů, která jej zřejmě v nové sezoně nemine. Na lavičce Hoffenheimu, či jinde?